لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۹

جام جهانی فوتبال سال  ۲۰۱۴ در برزيل؟  - 2004-02-09


سپ بلاتر، رئيس فدراسيون بين المللی فوتبال( فيفا)، تقريباً جام جهانی سال ۲۰۱۴ را تقديم برزيل کرده است.
بلاتر خطاب به کنگره کنفدراسيون فوتبال آمريکای جنوبی در شهر آسونسيون، پايتخت پاراگوئه، که مقر اين سازمان است، گفت: "من ميدانم که شما عملاً تصميم گرفته ايد که مرحله نهايی جام در کجا خواهد بود، احتمالاً کشوری که يکصد سال کار فدراسيون فوتبال خود را در ۲۰۱۴ جشن خواهد گرفت. بنابراين، اگر چنين موردی باشد، آن برزيل خواهد بود."

رئيس فيفا افزود که بنا به آمار، برزيل تنها کشور از بين ۱۰ عضو کنفدراسيون فوتبال آمريکای جنوبی است که فدراسيون فوتبال آن در ۲۰۱۴ يکصد ساله خواهد شد.
فدراسيون بين المللی فوتبال(فيفا)، جام جهانی را به صورت ادواری در قاره های جهان برگذار ميکند. آسيا ميزبان جام جهانی در سال ۲۰۰۲ بود، که مسابقات در ژاپن و کره جنوبی انجام شد. آلمان در قاره اروپا برپاکننده جام جهانی سال ۲۰۰۶ خواهد بود. در اين زمان، چندين کشور آفريقايی برای ميزبانی جام جهانی در سال ۲۰۱۰ تلاش ميکنند و در ۲۰۱۴ آمريکای جنوبی مسابقات جام را برگذار خواهد کرد.

آخرين باری که مرحله نهايی جام جهانی فوتبال در قاره آمريکا برپا شد در سال ۱۹۹۴ در خاک ايالات متحده بود، که تيم ملی برزيل فاتح جام شد، که آن چهارمين عنوان قهرمانی برزيل در جام جهانی بود.
برزيل در سال ۲۰۰۲ نيز برنده جام جهانی شد و به اين ترتيب، شمار دفعاتی که کشورهای آمريکای جنوبی جام جهانی را برده اند به ۹ رسيد. آرژانتين و اوروگوئه پيش از اين هر يک ۲ بار فاتح جام جهانی شده اند.

XS
SM
MD
LG