لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۱

ميشل وی، اعجوبه ۱۴ ساله جهان گلف - 2004-02-09


ميشل وی، از آمريکا، اعجوبه ۱۴ ساله جهان گلف، برای بازی در تيم ايالات متحده در رقابت های جام کرتيس انتخاب شده است و به اين ترتيب جوانترين بازيکنی ميشود که وارد اين رقابت های ۷۲ ساله با شرکت گلف بازان آماتور زن ميشود.
وی که اهل ايالت هاوايی آمريکا است در تيمی بازی ميکند که در برابر گلف بازان بريتانيا و ايرلند به رقابت خواهد پرداخت.

ميشل وی، در ماه گذشته جوانترين بازيکن در رقابت های اتحاديه گلف حرفه ای آمريکا شد. ضمن اينکه در سن ۱۳ سالگی برنده رقابت های "پابليک لينکس" شده بود.
در حال حاضر سالمندترين بازيکن در تيم ايالات متحده برای شرکت در رقابت های جام کرتيس سارا هوئارته، است که ۲۱ سال دارد و اخيرا فاتح بازی های آماتوری زنان آتلانتيک جنوبی شد. ضمناً اين نخستين باری است که هيچکس با سن بالای ۲۵ سال در تيم گلف ايالات متحده نخواهد بود.

ايالات متحده مدافع سه بار عنوان قهرمانی جام کرتيس است که رقابت های اين جام هر دو سال يکبار انجام ميشود و تاريخ آغاز آن سال ۱۹۳۲ است. کارنامه تيم آمريکا در تاريخ جام کرتيس ۲۳ برد و ۶ باخت و ۳ تساوی است.
ضمناً رقابت های جام کرتيس مرکب از ۱۲ مسابقه انفرادی و ۶ مسابقه ۴ نفری است. مسابقات جام کرتيس اين بار در ۱۲ و ۱۳ ماه ژوئن در باشگاه گلف فورم بی در ساحل لنکاشر در انگلستان برگذار ميشود.

XS
SM
MD
LG