لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۰۰

کمپ کشتی گيران عراقی در آمريکا - 2004-02-06


ايالات متحده آمريکا در نظر دارد که کشتی گيران عراقی را تا قبل از شروع مسابقات المپيک آتن آموزش دهد.
پال برمر، مدير آمريکائی امور غير نظامی عراق می گويد؛ وزارت امور خارجه آمريکا با همکاری کميته بين المللی المپيک( IOC )، تيم چهار نفره کشتی عراق را ميزبانی کرده و تعليم خواهند داد.

آقای برمرمی افزايد: کشتی گيران عراقی از طرف مردم آمريکا دعوت شده اند که به کلرادو اسپرينگ در آمريکا رفته و در سالنهای کميته المپيک ايالات متحده به تمرين بپردازند. ولی وی خاطر نشان نکرد که سفر اين تيم به آمريکا در چه زمانی و مدت اقامت آنها در آمريکا برای تمرينات چقدر بطول خواهد کشيد.

اين گروه کشتی گيران اولين عراقی هايی خواهند بود که در تيم آينده المپيک عراق عضو خواهند شد. آنها با پرچم عراق در المپيک شرکت خواهند کرد و آن در صورتی است که IOC تحريمات خود را که بعد از سقوط رژيم صدام حسين بر عراق اعمال کرده بود، بردارد.

مقامات ورزشی عراق در ۲۹ ژانويه گذشته يک کميته ملی المپيک جديد را انتخاب کردند. هيأت امناء IOC، يک نشست در تاريخ ۲۷ فوريه در آتن خواهند داشت و احتمالأ در آن نشست تصميم خواهند گرفت که آيا تحريمها را برداشته و به ورزشکاران عراقی اجازه دهند که با پرچم عراق در مسابقات شرکت کنند. در صورتيکه تحريمها بجای خود باقی بمانند، مقامات IOC، گفته اند که ورزشکاران عراقی می توانند زير پرچم المپيک در رقابتهای آتن شرکت کنند.

بنظر می رسد تعداد ديگری از ورزشکاران عراقی شانس شرکت در المپيک را دارند، بخصوص در رشته های دو و ميدانی، شنا، بوکس، وزنه برداری و تکواندو. IOC امکاناتی برای ايجاد کمپ هايی برای اين ورزشکاران در نظر خواهد گرفت که بتوانند به تمرينات خود بپردازند و برای المپيک آماده شوند.

XS
SM
MD
LG