لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

آغاز دور اول مسابقات جام ديويس - 2004-02-06


مارک فيليپوسيس، تنيس باز استراليايی برای دفاع از عنوان قهرمانی استراليا در جام ديويس که دو ماه پيش بدست آوردند، در مقابل تنيس باز سوئدی توماس اينکويست، بميدان می رود. اين بازيها در زمين سخت و در شهر آدلايده، استراليا انجام می گيرد.

در اين سری از مسابقات جام ديويس، ليتون هيويت، ديگر تنيس باز استراليايی با رابين سادرلينگ، در روز جمعه به نبرد خواهد پرداخت. در قسمت دو نفره يوناس بيورکمن و ياشيم جانسون از سوئد با تنيس بازان استراليايی تاد وودبريج و وين آرتورز در روز شنبه مسابقه خواهند داد.

در روز يکشنبه نيز فيليپوس در مقابل سادرلينگ و همچنين هيويت با اينکوست بازی خواهند داشت. در اين پنج مسابقه، هر تيم که سه برد يا بيشتر بدست آورد، بدور بعدی صعود می کند.

هفت گروه ديگر نيز مسابقات دور اول جام ديويس را روز جمعه آغاز می کنند. سوئيس با راجر فدرر، مرد اول تنيس جهان و قهرمان استراليا اوپن با رومانی، روسيه با فيناليست استراليا اوپن مرات سافين با بلاروس، مراکش در مقابل آرژانتين، فرانسه با کرواسی، هلند با کانادا، جمهوری چک با اسپانيا و آمريکا در مقابل اتريش بميدان می روند.

رابی جينپری تنيس باز آمريکايی که برای اولين بار در جام ديويس شرکت دارد با تنيس باز اتريشی يورگن ملتسر، روز جمعه در شهر آنکسويل ايالت کانکتيکت مبارزه خواهد کرد. در انفرادی ديگر قهرمان دور پيش يو اس اوپن اندی راديک، با استفان کيوبک، مسابقه می دهند. دو قلوهای آمريکايی مايک و باب برايان، در دونفره با الکساندر پيا و جوليان نول در روز شنبه بازی خواهند داشت.

تيم آمريکا با ۳۱ بار قهرمانی در جام ديويس، رکورددار اين رقابتها می باشد، که آخرين بار آن در سال ۱۹۹۵ بدست آمده است. تاريخ مسابقات يکچهارم نهايی اين جام از ۹ آپريل تا ۱۱ آپريل، برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG