لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۳

ترديد فيفا برای پيوستن به WADA  - 2004-01-30


فدراسيون جهانی فوتبال، فيفا، هنوز برای امضای قوانين بين‌المللی آژانس جهانی مبارزه با دوپينگ (WADA) ترديد دارد.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ چهار رشته از مجموع ۲۸ رشته بازی‌ های المپيک، از جمله فيفا و فدراسيون جهانی دوچرخه ‌سواری هنوز شرايط WADA را مورد پذيرش قرار نداده‌اند.

بنا به اظهارات مسئولين سازمان جهانی WADA در كنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه، آنها در تلاش هستند تا به آرامی تلاش‌های ضد دوپينگ خود را گسترش دهند اما در حال حاضر به دنبال جلب آرا عمومی بيشتری به فاصله‌ ۷ ماه تا آغاز مسابقات المپيک آتن می ‌باشند.
فدراسيون جهانی بسكتبال (FIBA) دركنفرانس روز پنجشنبه رسمأ به وادا پيوست.

در شرايطی كه فدراسيون‌های جهانی بدمينتون و واليبال حداكثر تا آوريل يا می به وادا خواهند پيوست، فيفا و UCI (فدراسيون جهانی دوچرخه‌سواری)، هنوز به برخی قوانين اعتراض دارند به ويژه در مورد ميزان محروميت ورزشكاران خاطی.
آنها اعتقاد دارند كه محروميت دو ساله ورزشكاران دوپينگی كه برای بار اول اين حكم درباره‌ آنان صادر می ‌شود، می ‌تواند در شرايطی كه ورزشكاران بتوانند از «شرايط استثنايی» برخوردار شوند قابل كاهش خواهد بود.

ديك پوند، رئيس WADA در اين خصوص تاكيد كرد هيچ استثنايی در اجرای كامل قوانين وجود ندارد. در عين حال ديويد هامان، دبير كل WADA نيز يادآور شد:" ما از توان و مسئوليت اتخاذ هر گونه تصميم برخوردار هستيم و در صورت لزوم اين موضوع را در دادگاه ورزشی مطرح خواهيم كرد."

XS
SM
MD
LG