لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۴

آندره آغاسی از شرکت در دور نهايی مسابقات تنيس استراليا اوپن باز ماند  - 2004-01-29


آندره آغاسی قهرمان دور قبل مسابقات تنيس استراليا اوپن با شکست در نيمه نهايی، از شرکت در دور نهايی اين رقابتها باز ماند. آغاسی تنها بازيکن آمريکايی که به دور نيمه نهايی رسيده بود در مقابله با مرات سافين تنيس باز روسی، بازی را در پنج ست با نتيجه ۳-۶، ۶-۱، ۷-۵، ۶-۷، ۶-۷، واگذار کرد.

اين دومين مسابقه ای بود که يکی پس از ديگری مرات سافين توانست يک بازيکن در رده بالاتر از خود را برای رسيدن به فينال از سر راه خويش بردارد. وی در روز سه شنبه گذشته نيز اندی راديک مرد شماره يک تنيس جهان را شکست داده بود. سافين در فينال با برنده مسابقه ديگر نيمه نهايی که در روز جمعه بين قهرمان سال گذشته ويمبلدون، راجر فدرر از سوئيس و قهرمان دوره قبل فرانسه اوپن، خوان کارلوس فررو از اسپانيا برگزار می شود، روبرو خواهد شد.

در بخش زنان، بازيکن شماره يک تنيس زنان جهان، جاستين هنين-هاردن براحتی با نتيجه ۲-۶، ۲-۶، تنيس باز کلمبيايی، فابيولا زولواگا را شکست داد و بدور نهايی اين رقابتها رسيد. وی در فينال که در روز شنبه برگزار می شود به نبرد هموطن خود، کيم کليجسترز که او نيز پتی اشنايدر از سوئيس را با نتيجه ۶-۷، ۲-۶، برده بود، می رود.

هنين-هاردن و کليجسترز تا بحال دو بار در فينال مسابقات گرند اسلم روبروی هم قرار گرفته اند، در فينال سال گذشته فرانسه اوپن و همچنين يو اس اوپن ۲۰۰۳، که هنين-هاردن در هر دو مسابقه به پيروزی رسيده است.

XS
SM
MD
LG