لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۹

سناتور جان کری در انتخابات ايالت نيوهمشاير به پيروزی رسيد - 2004-01-28


در آمريکا سناتور جان کری در انتخابات ايالت نيوهمشاير به پيروزی رسيد. يک روز پس از پيروزی جان کری در انتخابات نيو همپشاير رقابت برای نامزدی رياست جمهوری از سوی حزب دمکرات آمريکا وارد مرحله تاکتيکی جديدی شده است.

نتايج حدود ٩٧ درصد از حوزه های اخذ رای در ايالت نيوهمشاير که تا کنون شمارش شده است نشان می دهد که سناتور کری با ۳۹ درصد از آرا پيشتاز است و پس از او هاوارد دين با ۲۶ درصد آرا در مرتبه دوم قرار دارد. سناتور کری، آقای دين و نفرات برتر مبارزات خود را در هفت ايالت که انتخابات مقدماتی را روز سوم فوريه برگزار خواهند کرد، ادامه می دهند.

بيش از ٢۶۰ نماينده کنفوانسيون ملی دمکراتيک در رقابت های هفته آينده شرکت خواهند کرد. در اين مرحله حزب دمکرات نامزد اصلی خود را برای مبارزه با پرزيدنت بوش اعلام می کند.

هفت ايالت مجموعاً به دوازده در صد نمايندگان برای کسب عنوان نامزدی نياز دارد.

اين نخستين انتخابات مقدماتی ايالتی به منظور گزينش نامزد حزب دمکرات برای شرکت در مبارزات انتخاباتی رياست جمهوری امريکاست.

وسلی کلارک، ژنرال بازنشسته ارتش امريکا، و جان ادوارد، سناتور ايالت کارولينای شمالی، برای احراز مرتبه سوم با يکديگر در رقابت هستند و پس از آنها جو ليبرمن، سناتور ايالت کانتيکت قرار گرفته است.

R

XS
SM
MD
LG