لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۸

رئيس فدراسيون كشتی ايران: بهترين تيم‌ را به آتن اعزام خواهيم كرد - 2004-01-27


رئيس فدراسيون كشتی ايران گفت: آماده ‌ترين، بهترين و با تجربه ‌ترين تيم را در آزاد و فرنگی راهی المپيک آتن خواهيم كرد كه با كسب مدال طلا به كشور باز خواهند گشت. به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمدرضا طالقانی در گفت ‌وگو با اين خبرگزاری با اشاره به اعزام ملی ‌پوشان ايران به رقابتهای گزينشی اسلواكی اظهارداشت: با توجه به تمرينات مداوم و بدون استرسی كه اعضای تيم ملی در اردوها داشتند، در حال حاضر از آمادگی بسيار خوبی برخوردارند كه فكر می ‌كنم در اولين مسابقه‌ گزينشی كه روزهای شنبه و يكشنبه در براتيسلاوای اسلواكی برگزاری می ‌شود، چكيده‌های كشتی هيچ مشكلی برای كسب ۳ سهميه در اوزان‌ ۶۰، ۶۶ و ۸۴ كيلوگرم را نداشته باشند.

وی همچنين با بيان اينكه المپيک يك سر و گردن بالاتر از مسابقات جهانی است، افزود: به همين خاطر در خصوص المپيک استارت خوبی زده‌ايم و برنامه‌های مدونی را طرح ‌ريزی كرده‌ايم كه برگزاری سه اردوی پياپی و اعزام آزادكاران آماده‌ اوزان ۶۰، ۶۶ و ۸۴، برای كسب سهميه آتن در اين راستا می ‌باشند تا پس از اين رقابتها بهترين تيم را در آزاد و فرنگی كه طی چند سال اخير نظيرش وجود نداشته، راهی المپيک كنيم.

طالقانی ادامه داد: پس از برگزاری مسابقات جام جهان پهلوان تختی، تيم ملی جهت شركت در مسابقات «ياشار دوغو» عازم تركيه می ‌شود، سپس در مسابقات بين‌المللی دانكلوف بلغارستان و ياريگين روسيه حضور پيدا خواهند كرد و در نهايت راهی مسابقات لايپزيك آلمان خواهند شد.

رئيس فدراسيون كشتی در پايان، شركت تيم ملی در مسابقات جام جهانی آذربايجان، قهرمانی آسيا در قزاقستان، برگزاری مسابقات انتخابی تيم ملی در ارديبهشت ماه و برگزاری رقابت‌های سوپر شامپيون در سنگين وزن‌ها به ميزبانی ايران را از ديگر برنامه‌های فدراسيون برای آماده سازی تيم اعزامی به المپيک عنوان كرد.

XS
SM
MD
LG