لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۳

تقاضای کمک پناهنجويان ايرانی که دولت ترکيه قصد اخراج آنها را دارد - 2004-01-27


بة خانم و آقاى محترم

احترما" ما پناهجويان ايرانى بمدت 2 تا 7 سال است خودمان را به اميد رهايى به دفتر نمايندگى UNHCR در شهر "وان" تركيه معرفى كردةايم. اما متأسفانه ادعاهاى ما رد و پروندةهاى ما مطلقا" بسته اعلام شدةاند.

ميخواهيم كه توجه شما را به موارد ذيل عطف بداريم:

هر]ند كه اكثريت ما نيمى از عمر خود را صرف مبارزه عليه"نظام اسلامى ايران" غوغا سالارى, ديكتاتورى و براى دمكراسى, عدالت و آزادى كرديم و در اين راستا هم مدارك موثق ارائه نموديم, اما متأسفانه آن ادعاها مورد قبول واقع نگرديد و همچنان در بلاتكليفى گرفتار ماندةايم. در حقيقت علاوهبر شرايگ متأهلى كه داريم مشكلاتى چون امكان و مهيا ساختن هزينه و احتياجات آنها بسيار سخت و حتى غيرممكن گرديده است هنگامى كه جهت مطالبه و استعانت به UNHCR مراجعه مىكنيم آنها بعلت شرايط پروندةهايمان از هرگونه هميارى سرباز مىزنند, درهمانحال امكان كار كردن و تهيه هزينه خانواده هم بعلت قوانين پناهندگى مصوبه دولت تركيه از ما سلب گرديدهاست. در پس آيند آن مشكلات سوْ تغذيه, بهداشت, سلامتى و اقتصادى, تعليم و تربيت دامنگيرمان شده است. تحمل آن مصائب براى شما بايد نشانگر اين باشد كه ما در پشت سرمان مشكلات بس عديدةاى داشته كه امكان برگشت به كشور مبدأ غيرممكن است.

براساس همين مبنا از شما خواستاريم:

1- امكان برسيدگى مجدد و با دقت پروندةها و برسميت شناختن ما هم بعنوان پناهندة.

2- عنايت به وضعيت فيزيكى, مالىء تسهيلات در امر بهداشت و بيمارستان.

3- تحويل پروندةهايمان به سفارت كشورهاى پناهنده پـذير و تهسيل امور امكاندهى.

4- لغو دستور ديپورت از سوى نيروهاى امنيتى دولت تركية. اينها شماری دها و نيازهاى اساسى ما در وهله اول است. منتظر اقدامات شما در اين موارد هستيم. پيشاپيش از همكارى و هميارى شما سپاسگزاريم.

باتشكر كميته پناهجويان ايرانى پرونده بستة

وان – تركية

20/1/2004

شماره تلفن تماس با ما:

00905553132491

XS
SM
MD
LG