لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

كمك های انسان دوستانه به زلزله زدگان بمی سر از بازار در آورده است - 2004-01-27


در حاليكه تنها با گذشت ساعاتی از وقوع زلزله ويرانگر بم بسياری از ايرانيان به صورت يكپارچه كمك های انسان دوستانه خود را روانه اين شهر بلازده كرده بودند ، اكنون خبر می رسد كه بخشی از آن هدايا در فروشگاه های تهران و چند شهر بزرگ ديگر اين كشور به فروش می رسد!

طی روزهای گذشته وقتی تعدادی از شهروندان تهرانی به قصد خريد اقلامی همچون برنج و يا تخته های پتو به بازار اين شهر مراجعه كرده اند با اجناسی روبرو شده اند كه درون آنها وجوه نقد و يا نامه هايی برای ابراز همدردی با زلزله زدگان بمی به چشم می خورده است.

عبدالله كه يكی از اين خريداران است می گويد : (( چند روز پيش گونی برنجی خريدم و وقتی در آن را بازكردم با نامه ای مواجه شدم كه داخل آن به زلزله زدگان بم تسليت گفته شده بود . ))

در همين حال علی نيز می گويد : (( برادرم كه به قصد خريد يك تخته پتو به فروشگاهی مراجعه كرده بود وقتی می خواسته آن را از كاورش خارج كند با چند اسكناس هزار تومانی مواجه می شود كه روی يكی از آنها نوشته بودند برای هموطنان زلزله زده. ))!

به عقيده آگاهان اين طور كه از شواهد و قرائن پيداست بخش عمده ای از كمك های انسان دوستانه ايرانی و خارجی برای مردم زلزله زده بم به تدريج در بازارهای كوچك و بزرگ اين كشور با قيمت های بالايی به همان خيرين عرضه خواهد شد ، شبيه همان اتفاقی كه در جريان زلزله 13 سال پيش منجيل و رودبار نيز روی داده بود!

XS
SM
MD
LG