لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۹

محمد خاتمی از راديو و تلويزيون دولتی شکايت کرده است  - 2004-01-26


رئيس جمهوری اسلامی ايران شکايت کرده است که راديو و تلويزيون دولتی، اظهار نظرهای او در مورد رد صلاحيت کانديداهای اصلاح طلب نمايندگی مجلس شورای اسلامی را سانسور می کند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی – که جدا از رسانه های دولتی عمل می کند – علی خاتمی رئيس دفتر محمد خاتمی، در نامه ای به علی لاريجانی رئيس سازمان صدا و سيما، می نويسد راديو و تلويزيون سخنان رئيس قوه مجريه را اغلب سانسور يا حذف می کند.

در نامه آمده است، جديدترين مورد سانسور زمانی بود که صدا و سيما نکات اصلی بيانيه مشترک رئيس جمهوری و رئيس مجلس شورای اسلامی را سانسور کرد. آنها در اين بيانيه، خواهان بازنگری اساسی رد صلاحيت ٣۶٠٠ نفر از کانديداها شده اند، اقدام شورای نگهبان را برای آنچه آنرا نظام مذهبی و دمکراتيک جمهوری اسلامی می نامند، بی ارزش توصيف می کنند و بر لزوم برگزاری انتخاباتی سالم و آزاد، که در آن تمام داوطلبان بتوانند رقابت کنند، تاکيد می گذارد.

در اين ميان، شورای نگهبان روز يکشنبه انجام تغييراتی در قانون انتخابات را ، که مجلس در يک جلسه فوق العاده به تصويب رساند، رد کرد و آنرا با قوانين اسلامی و قانون اساسی جمهوری اسلامی مغاير دانست.

R

XS
SM
MD
LG