لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۰

معاون رئيس جمهوری آمريکا برلزوم استقرار دموکراسی درايران تاکيد کرد - 2004-01-24


معاون رئيس جمهوری آمريکا، رهبری محافظه کار جمهوری اسلامی را ترغيب کرده است به خواست مردم ايران برای استقرار دمکراسی گردن نهد.

ديک چينی روز شنبه در اجلاس مجمع اقتصادی جهان در شهر داووس در سويس، گفت در ايران درخواست عمومی برای گسترش دمکراسی واقعی و رعايت حقوق بشر شدت می گيرد و رهبری کشور بايد از ديگر کشورهای خاورميانه که در جستجوی دمکراسی هستند پيروی کند .

نگرانی نسبت به حقوق دمکراتيک در ايران اخيرا بر انتخابات پارلمانی که قرار است ماه آينده برگزار شود متمرکز بوده است. آقای چينی همچنين جمهوری اسلامی را به پای بندی به قول هائی که برای خودداری از توليد جنگ افزار اتمی داده است فرا خواند.

در اين ميان، روز شنبه به نقل از رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی گفته شد که ايران بايد بخش بيشتری از فعاليت های پژوهشی مربوط به غنی سازی اورانيوم را متوقف سازد ، زيرا اين ماده می تواند برای توليد جنگ افزار اتمی به کار رود.

محمد البرادعی روز شنبه در حاشيه اجلاس داووس با کمال خرازی وزير امور خارجه جمهوری اسلامی ملاقثات کرد و پس از آن به خبرگزاری رويتر گفت يک اقدام جامع برای پايان دادن به فعاليت های غنی کردن اورانيوم، به بهبود مناسبات ايران با جامعه بين المللی کمک خواهد کرد.

a

XS
SM
MD
LG