لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۴

رقابت کانديداهای حزب دمکرات آمريکا تنگ ترشد - 2004-01-22


نظر سنجی ها حاکيست که کانديداهای دمکرات برای احراز نامزدی حزب دمکرات بمنظور شرکت در مسابقات انتخاباتی رياست جمهوری آمريکا در ماه نوامبر سال 2004 در فاصله نزديکی با يکديگر در ايالت نيوهمشاير حرکت خواهند کرد.

انتخابات مقدماتی ايلات نيو همشاير مسابقه پر اهميت ديگری است که همراه با نتايج انتخابات مقدماتی ديگر برنده مسابقه را برای احراز نامزدی حزب دمکرات بمنظور احراز مقام رياست جمهوری کشور تعيين خواهد کرد.

نظر سنجی ها نشان می دهد که سناتور «جان کِری» با فاصله بسيار اندکی با «هاوارد دين» فرماندار سابق ايالت ورمونت در حرکت است و ژنرال بازنشسته و رئيس سابق پيمان ناتو «وزلی کلارک» کانديد سوم نيز در فاصله اندکی در مرتبه بعدی قرار دارد.

روز دوشنبه گذشته سناتور جان کری بطور غير منتظره ای در گزينش های انجمن های محلی حزب دمکرات در ايالت آيووا بر کليه رقبای خود پيروز شد. در اين گزينش ها، هاوارد دين که بطور کلی پيشتاز کانديداهای دمکرات محسوب می شد در مقام سوم بدنبال سناتور کری و سناتور ادواردز قرار گرفت.

روز چهارشنبه پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا نيز متعاقب انجام سخنرانی سنتی سالانه خود در برابر اجلاس مشترک کنگره از ايالاتی که برای انتخاب مجدد او برای يکدوره چهار ساله ديگر حائز اهميت بسيآر است بازديد کرد. پرزيدنت بوش گفت در عين اينکه پايه های اقتصاد آمريکا محکم و استوار است، اما هنوز مناطقی در کشور وجود دارد که از رونق کافی اقتصادی برخوردار نيست.

M

XS
SM
MD
LG