لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۱

اِد موزز، شناگر آمريکايی رکورد جهانی خود  در ۲۰۰ متر سينه را شکست - 2004-01-19


در رقابتهای جام جهانی شنا در شهر برلن در آلمان، اِد موزز، شناگر آمريکايی رکورد جهانی خود در ۲۰۰ متر سينه در بخش مردان را شکست.
موزز اين رکورد را در زمان ۲ دقيقه و ۲ ثانيه و ۹۲ صدم ثانيه به دست آورد، که اين ۱ چهارم ثانيه سريعتر از رکورد پيشين خود او است، که در ماه ژانويه سال ۲۰۰۲ در همان استخر در برلن بر جای نهاده بود.

موزز فاتح ۲ رقابت شد... که اين رقابت ها در بخش های ۲۰۰ متر سينه و ۵۰ متر پشت بود. اين شناگر آمريکايی مسير مسابقه ۵۰ متر را در زمان ۲۶ ثانيه و ۶۸ صدم ثانيه به پايان برد، که ۸ صدم ثانيه جلوتر از اولگ ليسوگور از اوکراين بود.

در اينحال، توماس روپرات از آلمان برنده رقابت شنای ۱۰۰ متر پشت مردان شد. زمان او ۵۱ مميز ۴۷ ثانيه بود، ضمن اينکه ای يوئان گرگل از رومانی با زمان ۱ دقيقه و ۵۳ ثانيه و ۹۴ صدم ثانيه فاتح رقابت ۲۰۰ متر پروانه شد. السيو بوجياتو از ايتاليا برنده رقابت ۴۰۰ متر مختلط انفرادی شد.خوزه مئولانس از کشور آرژانتين در مسابقه شنای ۱۰۰ متر آزاد نفر اول شد و ريک نيث لينگ از آفريقای جنوبی فاتح رويداد ۴۰۰ متر آزاد شد.

در شنای زنان در رقابت ها ترز آلشامر از سوئد با زمان ۲۴ ثانيه و ۴۳ صدم ثانيه در مسابقه ۵۰ متر آزاد برنده شد. کامليا پوتچ از رومانی فاتح رقابت ۲۰۰ متر آزاد شد، که زمان اين شناگر ۱ دقيقه و ۵۶ ثانيه و ۱۳ صدم ثانيه بود و اريکا ويلائسی آ از اسپانيا برنده مسابقه ۸۰۰ متر آزاد شد، که زمان او در اين مسير ۸ دقيقه و ۱۸ ثانيه و ۸۷ صدم ثانيه بود. ميرنا يوکيچ از اتريش در مسابقه ۱۰۰ متر سينه و مارتينا موراوکووا از اسلواکی در رقابت ۱۰۰ متر پروانه به پيروزی نهايی دست يافتند.

XS
SM
MD
LG