لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۲

فردی ادو اعجوبه ۱۴ ساله فوتبال رسماً به دی سی يونايتد پيوست  - 2004-01-19


فردی ادو، اعجوبه ۱۴ ساله ورزش فوتبال، رسماً نخستين بازيکن انتخابی جديد ليگ برتر فوتبال آمريکا برای فصل آينده شده است. او در پی مراسم گزينش بازيکنان در شهر شارلوت در ايالت کارولينای شمالی به اين ليگ و به باشگاه پايتخت آمريکا، دی سی يونايتد، وارد شد.

اين اقدام هيچکس را شگفت زده نکرد زيرا باشگاه دی سی يونايتد ۲ ماه قبل يک داد و ستد با باشگاه دالاس برن انجام داد تا به فردی ادو دست يابد. اين اعجوبه فوتبال از زمان مهاجرت از کشور آفريقايی غنا به خاک ايالات متحده در سال ۱۹۹۷ در حومه شهر واشنگتن موسوم به پوتوماک در ايالت مريلند زندگی می کند.

او در سال گذشته ميلادی تبعه آمريکا شد و تيم ملی فوتبال زير ۱۷ ساله های آمريکا را به دور يک چهارم نهايی مسابقات قهرمانی سال ۲۰۰۳ جوانان جهان هدايت کرد. فردی ادو همچنين اخيراً در تيم ملی زير ۲۰ ساله های آمريکا در رقابت های قهرمانی جهان در امارات متحده عربی توپ زد.

استعداد بازی ادو موجب شده است که فوتبال شناسان او را با پِله، چهره افسانه ای تاريخ فوتبال برزيل و جهان، مقايسه کنند، او بنا به گزارشها در فصل آينده فوتبال در آمريکا با قرارداد نيم ميليون دلاری، پر درآمدترين بازيکن تيم دی سی يونايتد خواهد بود. او يک قرارداد ۶ ساله امضا کرد تا در پيراهن تيم پايتخت آمريکا بازی کند.

ادو در اوايل ماه فوريه در شهر بردنتون در ايالت فلوريدا به همتيمی های جديدش خواهد پيوست تا در تمرينات پيش از فصل تيم شرکت کند.وی واجد شرايط خواهد بود که در تاريخ سوم ماه آوريل در مسابقه گشايشی تيم دی سی يونايتد در فصل جديد فوتبال بازی کند. ادو پيش از پيوستن رسمی خود به باشگاه فوتبال شهر واشنگتن پيشنهادهای بازی در باشگاه های معروف اروپايی مانند چِلسی و منچستر يونايتد را رد کرد.

فردی ادوی ۱۴ ساله که تا پيش از ورود به ليگ برتر فوتبال آمريکا پيراهن شماره ۱۱ ميپوشيد از اين پس در پيراهن شماره ۹ دی سی يونايتد در زمين خواهد بود، چه که الکو اسکندريان، بازيکن ايرانی تبار تيم، صاحب پيراهن شماره ۱۱ است.

در مراسم گزينش بازيکنان جديد ليگ برتر فوتبال آمريکا باشگاه کلمبوس کرو بازيکنی بنام چد مارشال از دانشگاه استانفورد آمريکا را برگزيد، که اين شخص دومين بازيکن انتخابی ليگ برای فصل آتی بود.

سومين بازيکن برگزيده جديد هم ژوزف آنگوئن يا از دانشگاه کوستال کارولينا بود که به باشگاه لس آنجلس گالاکسی ملحق ميشود و بازيکن انتخابی چهارم مت تيلور از دانشگاه يو سی ال اِی در شهر لس آنجلس است که وارد تيم کانزاس سيتی ويزاردز ميشود. بازيکن برگزيده پنجم نيز رايان کاکرين از دانشگاه سانتا کلارا است که به باشگاه سن خوزه ارت کويکس، قهرمان فصل اخير، می پيوندد.

XS
SM
MD
LG