لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۹

سخنرانی سه شنبه پرزيدنت بوش در اجلاس مشترک کنگره آمريکا  - 2004-01-17


انتظار می رود پرزيدنت بوش از نطق خود در اجلاس مشترک کنگره آمريکا در شامگاه سه شنبه، اين موضوع را مطرح سازد که دولت او با موفقيت با مشکلات کشور مقابله می کند و آمريکا را به مکانی امن تر، غنی تر و اميدوار تر تبديل کرده است.

آقای بوش روز شنبه در نطق راديوئی هفتگی خود گفت : آمريکا در چند سال گذشته با چالش های بزرگی روبرو بوده است و دولت او در حالی که ملت در مبارزه ای بی امان با تروريسم در گير است، با قدرت به آنها پاسخ داده است. رئيس جمهوری آمريکا گفت:

" ما در اين جنگ در حالتی تهاجمی قرار داريم، تروريست ها را از پناه گرفتن در هرکجا محروم می کنيم، منابع مالی مخفی آنها را شناسائی و ضبط می کنيم، و تروريست ها و حاميان آنها را مسئول اقداماتشان می دانيم. اين تروريستها هنوز خطر ناک هستند، و ما به دنبال کردن آنها، تا زمانی که نابود شوند، ادامه خواهيم داد."

آقای بوش همچنين گفت: سياست های او نيز به احيای اقتصاد نيز کمک کرده است. اما در پاسخ دمکرات ها، نماينده ايالت مين اظهار داشت سياست های اقتصادی آقای بوش موجب شده است هزاران نفر شغل های خود را از دست بدهند، در همين حال به ثروتمندان کمک کرده و ميزان بدهی های کشور را به گونه ای بی سابقه بالا برده است.

a

XS
SM
MD
LG