لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

در قرعه کشی مرحله نهايی فوتبال جام ملتهاى آسيا ايران با ژاپن همگروه شد - 2004-01-16


قرعه کشی مرحله نهايی فوتبال جام ملت هاى آسيا در چين انجام شد و تيمهای فوتبال ايران و ژاپن با دو تيم عمان و تايلند در گروه D قرار گرفتند. به گزارش سايت كنفدراسيون فوتبال آسيا، هر چند انتظار می رود که دو تيم تايلند و عمان رقيبان سختی برای ايران و ژاپن باشند ولی اين رقابت دو غول فوتبال آسيا يعنی ايران و ژاپن که تا بحال پنج بار به قهرمانی اين رقابتها رسيده اند(ايران سه بار) در ۲۸ ژوئيه خواهد بود که نظر هواداران فوتبال آسيا را بخود جلب خواهد کرد.

اين مسابقات از تاريخ ۱۷ ژوئيه در استاديوم کارگر شهر پکن بين تيم ميزبان "چين " و بحرين بعد از اختتام مراسم گشايش، آغاز می شود. همچنين مسابقه فينال نيز در همين استاديوم به تاريخ شنبه هفتم اوت ۲۰۰۴ برگزار خواهد شد.

قبلا چهار تيم چين، کره جنوبی، عربستان و ژاپن بعنوان سر گروه شناخته شده بودند. مرحله اول اين رقابتها بطور دوره ای برگزار می شود که دو تيم اول هر گروه بدور يکچهارم نهايی راه پيدا می کنند. در اين دور که مسابقات بطور حذفی برگزار می شود، تيم اول گروه A با تيم دوم گروه C، تيم اول گروه C با تيم دوم گروه A و بهمين ترتيب برای دو گروه ديگر. برندگان ايندور به مرحله نيمه نهايی راه می يابند.

گروه های چهارگانه بشرح زير می باشند:

گروه A: چين، قطر، اندونزی و بحرين
گروه B: كره جنوبی، كويت، امارت و اردن
گروه C: عربستان، عراق، ازبكستان و تركمنستان
گروه D: ژاپن، ايران، تايلند و عمان

XS
SM
MD
LG