لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۱

مکزيک از طرح پيشنهادی  بوش برای تغييرمقررات مهاجرتی آمريکا استقبال کرد - 2004-01-13


در جريان برگزاری اجلاس عالی سران کشورهای آمريکايی در شهر مونته ری در مکزيک، دولت مکزيک از طرح پيشنهادی پرزيدنت جورج بوش برای انجام تغييرات در مقررات مهاجرتی ايالات متحده آمريکا استقبال کرد.

به موجب اين طرح به کارگران خارجی که بطور غير قانونی در آمريکا کار می کنند اجازه اقامت موقت و اشتغال به کار در اين کشور داده خواهد شد.

جورج بوش روز دوشنبه طی سخنانی در اجلاس دو روزه سران کشورهای آمريکايی در شهر مونته ری در همان حال که تاکيد کرد که هدف از طرح پيشنهادی دولت او بخشودگی کارگران خارجی غير قانونی در آمريکا نيست اظهار داشت که با اجرای اين طرح تعداد کارگران مشتاق به کار با کارفرمايان مايل به استخدام کارگر برابر خواهد شد.

آقای بوش همچنين يادآور شد که طرح پيشنهادی دولت او بايد مورد تصويب کنگره آمريکا قرار گيرد. تخمين زده می شود که از ميآن حدود 10 ميليون نفر مهاجران غير قانونی به ايالات متحده آمريکا نيمی از آنان مکزيکی باشند.

در اجلاس عالی مکزيک بخصوص مسايل مربوط به مهاجرت، داد و ستد بازرگانی، و گسترش فقر و فساد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. قرار است آقای بوش در شهر مونته ری همچنين با روسای جمهوری برزيل، آرژانتين و شيلی ديدار و گفتگو کند.

M

XS
SM
MD
LG