لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۴

راهپيمايی حزب اللهی ها در مخالفت باتغيير نام خيابان خالد اسلامبولی - 2004-01-09


راهپيمايی حزب اللهی ها در مخالفت باتغيير نام خيابان خالد اسلامبولی

پس از پايان نمازجمعه امروز تهران جمعی از نمازگزاران حزب اللهی در اعتراض به بهبود مناسبات احتمالی ايران و مصر و نيز تغيير نام خيابان خالد اسلامبولی به انتفاضه راهپيمايی کردند.

سه شنبه گذشته ( 6 ژانويه ) در پی درخواست وزارت خارجه ايران از شورای شهر تهران ، خيابان خالد اسلامبولی اين شهر به انتفاضه تغيير نام يافت. اين خيابان ( وزرای سابق ) در پی ترور انور سادات( رئيس جمهور فقيد مصر ) در سال1981 توسط خالد اسلامبولی ، به نام او تغيير نام يافته بود. نام خيابان خالد اسلامبولی از موانع اصلی بر سر راه عادی سازی روابط ايران و مصر به شمار می آمد و به عقيده آگاهان تغيير آن به از سرگيری روابط ديپلماتيک ميان دو کشور در پی بيش از دو دهه وقفه منجر خواهد شد.

معترضان تهرانی در پايان راهپيمايی امروز خود با صدور بيانيه شديد اللحنی در واکنش به تغييرات صورت پذيرفته اظهار داشتند : ((دو روز پيش شورای اسلامی شهر تهران كه به حق خدمتگزاری به مردم و دوری از منازعات پوچ سياسی را وجه همت خود داشت، در چرخشی تعجبانگيز و استدلالی تمسخرآميز با درخواست وزارت خارجه به حذف نام شهيد خالد اسلامبولی رضايت داد؛ اقدامی كه در فضاحت آن همين بس كه موجب ذوق زدگی زايد الوصف بيماردلان و مخالفان داخلی راه امام و استقبال گسترده غرب و صهيونيستها و دشمنان هميشگی مسلمانان قرار گرفت. ))

به نوشته خبرگزاری ايسنا راهپيمايان در اين حين شعار می دادند: مرگ بر مبارك / ايرانی با غيرت، كی تن دهد به ذلت / مرگ بر وكيل امريكايی / خالد اسلامبولی راهت ادامه دارد و . . .

XS
SM
MD
LG