لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۱

آمريکا تيم نظامی ٤٠٠ نفری خود را از عراق خارج ساخته است - 2004-01-08


نيويورک تايمز گزارش می دهد آمريکا يک تيم نظامی ٤٠٠ نفری را که برای جستجوی تجهيزات مربوط به جنگ افزار غير قانونی به عراق فرستاده شده بود، به آرامی از آن کشور خارج ساخته است.

اين گزارش به نقل از مقامات وزارت دفاع حاکی است که يافتن موشک اندازهائی که امکان دارد با سلاح های غير قانونی مورد استفاده قرار گرفته باشد، از جمله ماموريت های هيات بود و دليل خروج آن اين است که کارش اساسا تمام شده بود.

اما نيويورک تايمز می نويسد يک تيم نظامی جداگانه که متخصص از بين بردن سلاح های شيميائی و ميکربی است در عراق باقی است. اين تيم بخشی از گروه بزرگتری است که چندين ماه است بدون اينکه موفقيتی به دست آورده باشد، سرگرم جستجوی سلاح های کشتار جمعی در آن کشور بوده است.

کاخ سفيد اين گزارش را که آمريکا يک تيم بزرگ نظامی را ، که بخشی از گروه جستجو برای جنگ افزار کشتار جمعی عراق بود، به آرامی از آن کشور خارج ساخته است، بی اهميت می داند.

روزنامه نيويورک تايمز به نقل از برخی از مقامات نظامی آمريکا می نويسد که خروج تيم ٤٠٠ نفری می تواند نشانی بر اين باشد که آمريکا ديگر انتطار ندارد جنگ افزار شيميائی يا ميکربی در عراق پيدا کند. پرزيدنت بوش برنامه های تسليحاتی غير قانونی عراق را دليل اصلی جنگ با آن اعلام کرد. يک سخنگوی کاخ سفيد روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت هرچند يک تيم عراق را ترک می کند، اما گروه ويژه ای که توجه آن بر سلاح های غير قانونی متمرکز است، در آنجا باقی است.

R

XS
SM
MD
LG