لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۸

نيروهای ائتلاف بدنبال مسببين انفجار ديروز قندهار - 2004-01-08


در پی انفجار بمبی در شهر قندهار، که روز سه شنبه رخ داد و 15 نفر را به قتل رساند، نيروهای ائتلافی در مناطقی از جنوب افغانستان به دنبال افراد مظنون به شرکت در اين بمب گذاری هستند.

ساعاتی پس از انفجار مرگبار قندهارنيروهای ائتلافی به داخل شهر کوچک اسپين بولدک در نزديکی مرز پاکستان سرازير شدند. اين شهر ناآرام در حدود 60 کيلومتری قندهار واقع شده است.

يکی از فرماندهان گروه طالبان مسئوليت بمب گذاری در قندهار را بر عهده گرفته است، اما می گويد که هدف بمب گذاری سپاهيان آمريکايی بوده اند.

از سوی ديگر خبرگزاری رويتر به نقل از ةکی از رهبران مجاهدين افغانی گزارش می دهد که در حمله تروريستی قندهار اشتباهی صورت گرفته است، و او بابت اين اشتباه که به کشته شدن مردم بيگناه غير نظامی انجاميد پوزش طلبيده است.

روز سه شنبه در جريان حادثه ديگری در جنوب افغانستان چند مرد مسلح ناشناس دو وسيله نقليه را متوقف کرده و با شليک گلوله 12 نفر سرنشينان آن را به هلاکت رساندند. همه کشته شدگان از قوم هزاره هستند.

مقامات محلی عقيده دارند که اين کشتار توسط تروريستهای گروه طالبان که می خواهند به درگيری های قومی در افغانستان دامن بزنند صورت گرفته است.

M

XS
SM
MD
LG