لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۵

ژاپن کمک های بيشتری برای بازماندگان زمين لرزه بم ارسال خواهد کرد - 2004-01-08


ژاپن متعهد شد کمک های بيشتری برای بازماندگان زمين لرزه ويرانگر اخير ايران ارسال کند. وزير امورخارجه ژاپن، خانم يوريکو کاواگوشی، روز سه شنبه در تهران در جريان گفتگوهای خود با کمال خرازی، وزير امور خارجه جمهوری اسلامی ايران، اين تعهد را بيان کرد. يکی از مقامات هيئتی که خانم کاواگوشی را در سفر به تهران همراهی کرد، روز چهارشنبه هنگام بازگشت به توکيو و طی توقفی در ابوظبی خبر کمک جديد ژاپن را به زلزله زدگان ايران در اختيار خبرنگاران قرار داد.

کمک های جديد ژاپن خانه های پيش ساخته، اعزام تجهيزات و گروه های ديگری از کارشناسان زلزله، و نيز آموزش کارشناسان ايرانی را در ژاپن برای مقابله با خطرات زمين لرزه شامل می شود. ژاپن قبلا مبلغ دو ميليون دلار کمک در اختيار جمهوری اسلامی قرار داده بود.

وزير امور خارجه ژاپن در جريان گفتگوهای خود در تهران برای کمال خرازی توضيح داد که تصميم آن کشور در زمينه اعزام سپاهيان غير رزمی به عراق به منظور کمک به بازسازی عراق به اجرا در می آيد.

قرار است خانم کاواگوشی روز پنجشنبه در پايان سفر چهارروزه خود به منطقه خاورميانه که بازديد از امارات متحده عربی را نيز شامل شد به ژاپن بازگردد.

M

XS
SM
MD
LG