لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۷

آزادی بيش از ۵۰۰ زندانی در عراق - 2004-01-07


تشکيلات اداری موقت عراق به رهبری آمريکا، قصد دارد بيش از ۵۰۰ زندانی را که به عنوان تهديدهای امنيتی کم اهميت بازداشت شده اند آزاد کند. پال برمر، مدير تشکيلات روز چهارشنبه گفت ائتلاف اميدوار است آزادی برخی از بازداشت شدگان موجب تشويق آشتی در عراق بشود.

آقای برمر اظهار داشت : نخستين ۱۰۰ زندانی روز پنجشنبه آزاد خواهند شد. با اين حال او ياد آور شد اين آزادی کسانی را که به راستی مرتکب حملاتی عليه سربازان آمريکا يا هدف های ائتلاف شده باشند، در بر نخواهد گرفت.

آقای برمر گفت: می خواهم اطمينان بدهم اين برنامه در مورد کسانی که دستهايشان به خون آغشته است اجرا نخواهد شد. هيچ کسی که مستقيما در مرگ يا وارد آمدن صدمه جدی به هر انسانی دست داشته است آزاد نخواهد شد. ما کسانی را که به شکنجه يا جنايت عليه بشريت متهم هستند نيز آزاد نخواهيم کرد.

آقای برمر همچنين گفت: ائتلاف پاداش های جديدی برای دستگيری شورشيان عمده ضد آمريکا پيشنهاد می کند. در اين ميان، در شهرک فلوجه در غرب بغداد، شاهدان می گويند سربازان آمريکا به سوی خانه ای تيراندازی کردند و زن و شوهری را که در آنجا زندگی می کردند کشتند. ارتش آمريکا اين حادثه را تائيد نکرده است.

R

XS
SM
MD
LG