لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۰

تاسيس دفتر ايرنا دربم - 2004-01-07


آرش ايراني

مديرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ايرنا ) از راه اندازی دفتر دايم خبری اين سازمان در شهرستان بم خبر داد.

«عبدالله ناصري» روز يكشنبه اعلام كرد: « اين دفتر خبری روز يكشنبه با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، دست اندركاران رسانه ها و جمعی از مديران مسئول روزنامه های كثيرالانتشار در بم گشايش يافت. هرچند گسترش كمی دفاتر مغاير با سياست های اين سازمان است، اما وقوع زلزله اسفبار اخير و وضع خاص شهرستان بم، راه اندازی دفتر خبری ايرنا در اين شهرستان را اجتناب ناپذير كرده است.»ناصری افزود: «بی ترديد آثار زيان بار ناشی از زلزله، تلخ و طاقت فرساست اما بايد دانست كه حساسيت دوران بازسازی ويرانه های بم به مراتب واجد اهميت بيشتری است.»

به گفته مدير عامل ايرنا، همانگونه كه رسانه ها در ايجاد زمينه برای حضور يكپارچه مردم در كمك به مصيبت زدگان بم نقش موثری برعهده داشتند، اكنون نيز در دوران بازسازی بايد اين نقش، فعال تر از گذشته ادامه يابد: « ايرنا تاكنون نيز با به كارگيری رابطان خبري، رويدادهای مختلف شهرستان بم را از طريق مركز كرمان پوشش داده است، اما فعال شدن دفتر دايم خبری می تواند نقش موثرتری در اين زمينه ايفا كند.»

ناصری در ادامه با اشاره به اينكه سرعت عمل در ترميم خرابی ها بهترين مرهم بر آلام زلزله زدگان است، ابراز اميدواری كرد دفتر دايم ايرنا درشهرستان بم بتواند وظيفه و رسالت خود را در اين زمينه به نحو مطلوب انجام دهد. او گفت: «محدود كردن دفاتر از نظر كمی و اصلاح ساختار تشكيلاتی و ارتقای كيفيت كار حرفه اي، از سياست های راهبردی اين سازمان به شمار می رود.»

به گزارش ايرنا اكنون اين خبرگزاری بابيش از ۶۰ مركز و دفتر داخلي، رويدادهای مختلف سياسي، فرهنگي، اقتصادی و اجتماعی داخل ايران را پوشش می دهد. دفتر بم شصت و يكمين دفتر خبری ايرنا در داخل اين کشور به شمار می رود. پيش از اين مرحوم «نبی الله دهقان» به عنوان خبرنگار ايرنا در بم فعاليت داشت كه بر اثر وقوع زلزله همراه با خانواده اش بدرود حيات گفت.

XS
SM
MD
LG