لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۲

استاديوم مرکزی ويمبلدون سقف دار می شود  - 2004-01-06


مقامات برگزارکننده مسابقات قهرمانی تنيس ويمبلدون اعلام کردند که تا دو سال ديگر ساختن يک سقف متحرک بر روی استاديوم مرکزی کلوپ آل انگلند All England Club محل برگزاری مسابقات ويمبلدون را شروع خواهند کرد.

بارش باران و تأخير در مسابقات باعث افت بازيهای قهرمانی شده است و همين نيز جزئی از رسوم و روايات رايج در باره اين مسابقات می باشد. تيم فيليپس، رئيس کلوپ ويمبلدون می گويد؛ سعی ما بر اين است که تاريخ و رسوم متداول را در استاديوم مرکزی حفظ کنيم و در همين حال با اضافه کردن سقف جديد از تأخير در مسابقات بخاطر ريزش باران جلوگيری بعمل آوريم.

اين سقف شيشه ای متحرک، هيدروليکی و با ابعاد ۷۰x ۶۵ متر، و حدود ۱۰ دقيقه برای بسته شدن به زمان احتياج دارد. همزمان با ساختن و نصب اين سقف، به ظرفيت استاديوم نيز ۱۲۰۰ صندلی اضافه می شود. مقامات می افزايند هنوز تصميمی برای ساختن يک سقف مشابه بر روی استاديوم شماره يک گرفته نشده است.

طراح اين سقف همان شرکتی است که استاديوم کارديف ميلينيوم استراليا، استاديوم نيوويمبلی و چندين استاديوم در آمريکا را سقف گذاشته است. در حال حاضر استراليا اوپن تنها محل اصلی برگزاری مسابقات تنيس حرفه ای است که از سقف متحرک و جمع شدنی استفاده می کند.

تاريخ شروع عمليات ساختمانی سقف استاديوم مرکزی ويمبلدون را حدود دو سال آينده تعيين کرده اند، اما انتظار نمی رود که اين پروژه زودتر از سال ۲۰۰۹ تمام شود.

XS
SM
MD
LG