لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

يونيسف نسبت به وضعيت كودكان در بم هشدار داد - 2004-01-06


آرش ايرانی

كاركنان يونيسف كه به بم اعزام شده اند اعلام كردند هنوز زندگی كودكان اين شهر زلزله زده در معرض خطر است.

بنا به اين گزارش ، هزاران كودك اهل بم لباس مناسب و پتوی كافی ندارند و شب ها در معرض سرمای شديد قرار دارند. به علت نوشيدن آب غيربهداشتی موارد بيماری اسهال درحال افزايش است. تلاش برای پاكسازی مناطق تخريب شده در بم باعث ايجاد مقادير زيادی گرد و غبار شده است كه می تواند عفونت های تنفسی شديد در كودكان ايجاد كند.

كارول بلامی ، از کارکنان يونيسف ، می گويد: (( برای حفظ جان كودكان بازمانده از زلزله بايد تمامی اقدامات انجام شود. تلاش جديدی كه در اين راه بايد انجام شود اطمينان از اين موضوع است كه كودكان در برابر سرما و بيماری حفظ می شوند. ده ها هزار نفر در شهر بی خانمان شده اند و بسياری از آنها در خيابان ها شب ها را به سر می برند يا در چادر زندگی می كنند.))

يونيسف اعلام كرده است كه كودكان زير5 سال در معرض بيشترين خطر بيماری ، سوء تغذيه و آسيب سرمايی هستند. يونيسف خواستار يك ميليون دلار كمك برای كودكان زلزله زده بم شده است.

به گزارش خبرگزاری کار ايران ( ايلنا) ، 2 بيمارستان و 23 مركز بهداشتی منطقه بم تخريب شده است و حداقل دو سوم كاركنان مراكز درمانی جان خود را از دست داده اند.

كاركنان يونيسف اعلام كرده اند آنها با كودكانی مواجه شده اند كه به قدری آسيب ديده بودند كه حتی قادر نبودند نام خود را بگويند يا والدين خودرا شناسايی كنند.

XS
SM
MD
LG