لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۳

عمليات نجات و امداد در بم نبايد به نظاميان واگذار می شد - 2004-01-06


رئيس جمعيت هلال احمر ايران با انتقاد از واگذاری اصل كار امدادرسانی در شهرستان زلزله زده بم به نيروهای مسلح گفت: (( هلال احمر در كار امدادرسانی يك نيروی فرعی بود. ))

دکتر نوربالا که در جمع خبرنگاران سخن می گفت افزود : (( در واقع قدرت مانور را از هلال احمر گرفته بودند و با سپردن اصل كار امداد و نجات به نيروهای مسلح از توانايی جمعيت هلال احمر كاستند. ))

در جريان امداد رسانی به مناطق زلزله زده استان کرمان ( جنوب شرقی ايران ) شهرستان ويران شده بم به سپاه پاسداران و شهرک بروات به ارتش ايران سپرده شده بود.

رئيس جمعيت هلال احمر ايران در ادامه افزود : (( در كار امدادرسانی نواقص بسيار بود و ما هم به آن اذعان داريم اما تمام فحش كم كاری های نهادهای كمك رسان نثار جمعيت هلال احمر شد. . . برخی افراد جمعيت هلال احمر نيز از سوی مردم حادثه ديده مورد هجوم قرار گرفتند و دست و پای بعضی از آنها شكسته است.))

وی همچنين تصريح كرد: (( ما معتقد هستيم كه حضور نيروهای مسلح بسيار مفيد بود، اما نبايد عمليات امداد و نجات به آنها واگذار می شد. ))

نوربالا در پايان گفت : (( به علت استقبال زيادی كه از سوی مردم در اهدای كمك های مردمی بود، كنترل اوضاع از دست ماموران ناظر بر كمك ها خارج شده بود و شاهد سوءاستفاده ها و غارتگری هايی بوديم.))!

XS
SM
MD
LG