لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

آزادی يک رهبر ستيزه جوی اسلامی بدستور دادگاهی در نروژ - 2004-01-05


يک دادگاه نروژی دستور داده است يک رهبر ستيزه جوی اسلامی آزاد شود اما به ادامه بازداشت او تا زمانيکه پژوهش دفتر دادستانی در جريان است، اجازه داده است.

پليس نروژ ملا کريکار، رهبر روحانی گروه اسلامی انصارالاسلام، را روز جمعه در آپارتمانش دستگير کرد. اين گروه در عراق مستقر هستند و به شبکه تروريستی القاعده وابسته اند. اين دستگيری در ارتباط با حمله انتحاری گروه وابسته به ملا کريکار در شمال عراق صورت گرفت.

دادستانان مايل بودند تا زمانی که پرونده ملا کريکار را آماده می کنند، او به مدت چهار هفته در زندان بماند. اما دادگاهی در اسلو روز دوشنبه حکمی صادر کرد که مدارک کافی برای ادامه توقيف او وجود ندارد.

پليس گفت: طرحهايی را برای مبارزه با اين حکم دردادگاه پژوهش آماده کرده است با اين ادعا که بخشی از پرونده آنها بر اساس اطلاعات سری تنظيم شده است و نمی توان آنها را در اختيار عموم قرار داد.

ايالات متحده انصارالاسلام را در فهرست سازمان های تروريستی قرار داده است و می گويد اين سازمان با القاعده ارتباط دارد. ملا کريکار، که بيش از يک دهه است به عنوان پناهنده سياسی در نروژ زندگی می کند، ارتباط با شبکه تروريستی اسامه بن لادن را انکار می کند.

S

XS
SM
MD
LG