لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

ملاقات وزير امور خارجه سوريه با سفير جديد آمريکا در دمشق - 2004-01-05


وزير امور خارجه سوريه می گويد کشور او می خواهد مناسباتی بهتر و گفت و شنودی سازنده با آمريکا داشته باشد. به گزارش خبرگزاری رسمی سوريه، فاروق الشرع اين نظر را روز دوشنبه در ملاقات با خانم مارگارت اسکوبی، سفير جديد آمريکا در دمشق ، ابراز داشت.

مناسبات دو کشور در سال گذشته رو به سردی گذاشت، آمريکا دولت دمشق را متهم کرده است که به ستيره جويان عرب اجازه داد از مرز سوريه بگذرند و برای جنگ با نيروهای آمريکا وارد عراق بشوند.

ماه پيش، پرزيدنت بوش قانونی را امضا کرد که سوريه را به تحريم های ديپلماتيک و اقتصادی تهديد می کند و می گويد تحريم ها اعمال خواهد شد، مگر اين که سوريه مرزهای خود را امن سازد، سربازانش را از لبنان فرا خواند، از کوشش برای دست يابی به سلاح های کشتار جمعی دست بردارد و به حمايت از گروه های افراطی که به اسرائيل حمله می کنند پايان دهد. سوريه در مقابل، کوشش برای فراهم آوردن جنگ افزار ممنوعه را تکذيب می کند، می گويد نيروهايش بر اساس يک توافق دو جانبه در لبنان بسر می برند، و حمايت آن از گروه های ضد اسرائيلی مانند حماس، بر دلايل سياسی استوار است. سوريه همچنين آمريکا را به پيشبرد منافع اسرائيل به زيان اعراب در منطقه متهم می کند.

R

XS
SM
MD
LG