لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۴

جنجال بر سر حجاب بانوان خارجی در بم! - 2004-01-01


در حاليکه پس از وقوع زلزله 3/6 ريشتری در شهرستان بم تعدادی از بانوان امداد گر و نيز خبرنگار خارجی برای کمک به مصدومان اين حادثه و پوشش خبری راهی ايران شده اند اکنون خبر می رسد که ظاهرا بر سر مسئله حجاب اين خانم ها مشکلاتی بروز کرده است!

پايگاه اينترنتی زنان ايران در اين خصوص می نويسد : ((حجاب زنان خبرنگار داخلی و خارجی و زنان گروههای امدادرسانی خارجی تبديل به يک مساله در بم شده است. به گزارش خبرنگار سايت زنان ايران، خبرنگاران ايرانی وخارجی که از امکانات قرارگاه ثارالله متعلق به سپاه پاسداران استفاده می کنند و برخی از آنها در آنجا اسکان يافته اند، با تذکرهای مکرر نيروهای بسيج و سپاه برای رعايت حجاب خود مواجه شده اند. روحانيانی هم که در بهشت زهرای بم مشغول انجام تشريفات مذهبی برای دفن مردگان زلزله بم هستند، چندين بار به زنان خبرنگار تذکر داده اند که موهای خود را بپوشانند. گفتنی است زنانی که با گروههای امداد رسانی خارجی وارد بم شده اند، اغلب روسری به سر ندارند و در بيشتر اوقات، تنها با کلاههای ايمنی موهای خود را می پوشانند. ))

در همين حال سايت خبری بازتاب در واکنش به اين خبر با انتشار مطلبی تحت عنوان (( زنان خارجی در بم ، سوژه جنگ روانی )) از قول خبرنگار اعزامی خود در بم مدعی شد: (( اتفاقا پوشش و عملكرد زنان امدادگر خارجی در بم مناسب بوده و تاكنون، هيچ گونه مشكلی در اين باره مشاهده نشده است كه نياز به تذكر داشته باشد. امدادگران زن خارجی مستقر در بم، با لباس فرم و كلاه می باشند و به لحاظ پوشش، وضعيت بسيار بهتری از برخی زنان در خيابانهای تهران دارند.))!

شايان ذکر انکه تصاوير ارسالی حسن سربخشيان ، عکاس خبرگزاری آسوشيتدپرس در بم ، از فعاليت زنان امدادگر خارجی مويد گزارش سايت زنان ايران می باشد.

XS
SM
MD
LG