لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۷

استقبال مقامات جمهوری اسلامی از اقدام آمريکا در کاهش تحريم اقتصادی عليه ايران - 2004-01-01


مقامات جمهوری اسلامی از اقدام آمريکا در معلق ساختن برخی از تحريم های مالی عليه ايران، به منظور شتاب بخشيدن به ارسال کمک برای قربانيان زمين لرزه ويرانگر جمعه پيش در بم، استقبال کرده اند.

کمال خرازی، وزير امور خارجه می گويد اين تصميم به ايرانيان مقيم آمريکا امکان خواهد داد اعانات نقدی خود را بسرعت برای هموطنانشان در منطقه زلزله زده بفرستند. آقای خرازی در بيانيه ای که خبرگزاری جمهوری اسلامی منتشر کرده است، می گويد تحريم های آمريکا عليه ايران اساسا بيهوده بود و لغو دائمی آنها فضای جديدی در مناسبات دو کشور به وجود خواهد آورد.

ديگر مقامات ايران اقدام آمريکا را مثبت می نامند و ياد آور می شوند که اين اقدام می تواند به بهبود مناسبات دو جانبه کمک کند. روز پنجشنبه به نقل از محمدرضا خاتمی گفته شد که تصميم واشنگتن گامی به سوی برقراری اعتماد است.

محمدرضا خاتمی ، نايب رئيس مجلس شورای اسلامی و برادر محمد خاتمی رئيس جمهوری اسلامی، در مصاحبه ای تلفنی به خبرگزاری رويتر گفت واشنگتن نشان می دهد که به حل مسائل علاقه مند است.

يک مقام ديگر، اکبر هاشمی رفسنجانی، می گويد آمريکا چند ماه است که علائم مثبتی به ايران می فرستد. او در پاسخ به اين پرسش که آيا اين علائم می تواند به معنای تمايل واشنگتن به برقراری دوباره مناسبات با تهران باشد، گفت : مطمئن نيست، اما ايران ناچار خواهد بود موضوع را دقيقتر بررسی کند.

R

XS
SM
MD
LG