لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۸

اعتصاب غذای دانشجويان امير کبير به نفع زلزله زدگان بم تمام شد - 2003-12-31


روز گذشته شمار زيادی از دانشجويان دانشگاه اميركبير( پلی تکنيک ) تهران، ضمن اعتصاب غذا در مخالفت با پذيرش دانشجوی پولی در اين دانشگاه، غذاهای خود را به زلزله زدگان بم اهدا كردند.

، در پی تمهيدات مسؤولان دانشگاه اميركبير برای پذيرش دانشجويان آزاد، تنی چند از دانشجويان اين دانشگاه با تأسيس كميتهای تحت عنوان «كميته حمايت از اعتبار دانشگاه» هفته گذشته ضمن تعطيلی كلاسها، تريبون آزادی در اعتراض به اين رويه دانشگاه برگزار كردند.

بر اساس اين گزارش، پس از اصرار مسؤولان دانشگاه در تصميم خود مبنی بر برگزاری كنكور جداگانه برای پذيرش دانشجوی پولي، كميته مذكور ظهر روز سهشنبه را برای اعتصاب غذا تعيين كرد. مسؤولان سلف سرويس هم با اطلاع از احتمال اين اقدام، برای نهار هر نفر در اين روز، يك كنسرو تن ماهی در بسته در نظر گرفتند.

دانشجويان اعتصابكننده كه ابتدا همانند اعتصابات قبلي، غذای خود را در صحن دانشگاه پشت سر هم چيده بودند، پس از دقايقی به پيشنهاد چند دانشجو، كنسروها را گرفته و در كارتنهايی بستهبندی كردند و آنها را برای كمك به زلزلهزدگان، به بم فرستادند.

به نوشته سايت بازتاب ،قرار است جمعه آينده (12 دی ماه) كنكور مستقلی برای پذيرش دانشجويان آزاد در دانشگاه اميركبير برگزار شود كه عدهای از دانشجويان اين دانشگاه، قصد دارند با بست نشستن در مقابل دانشگاه، از برگزاری آن جلوگيری كنند كه با اين حساب احتمال درگيری ميرود.

XS
SM
MD
LG