لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۴

با تمرکز بر امنيت و رشد اقتصادی رهبران کشورهای شرق آسيا به پيشباز سال جديد می روند  - 2003-12-31


رهبران کشورهای شرق آسيا با دادن قول متمرکز ساختن توجه خود بر امنيت و رشد اقتصادی در سال ۲۰۰۴ ، به پيشباز سال جديد می روند. جان هوارد نخست وزير استراليا روز چهارشنبه در پيام سال نو، امنيت ملی را در راس برنامه های دولت خود قرار داد و گفت سال ۲۰۰۳ با دستگيری صدام حسين ديکتاتور عراق و تصميم ليبی به رها ساختن برنامه هسته ای خود به پايانی مثبت رسيد. آقای هوارد اضافه کرد در سال ۲۰۰۴ نبايد در مبارزه با تروريست های بين المللی خللی وارد شود.

مگاواتی سوکارنو پوتری، رئيس جمهوری اندونزی، عهد کرد با تروريسم در هر کجا و در هر زمانی که صورت بگيرد مبارزه کند.

رئيس جمهوری چين در پيامی گفت توسعه اقتصادی وظيفه اصلی کشور در سال ۲۰۰۴ خواهد بود. وی اظهار داشت دولت دامنه اصلاحات را گسترش خواهد داد و چين را بيشتر به روی جهان خارج باز خواهد کرد. هو جين تائو، گفت سياست " يک چين" پکن بر جا خواهد بود و به تايوان عليه هر کوششی برای جدائی از چين هشدار داد. در تايپه، چن شوئی بی يان، رئيس جمهوری تايوان از پکن درخواست کرد موشک هائی را که به سوی آن جزيره نشانه گرفته است جمع کند.

در سئول، رئيس جمهوری کره جنوبی گفت دولت او تلاش خواهد کرد در سال ۲۰۰۴ به دو هدف اصلی دست يابد: متوازن ساختن توسعه ملی و تقويت شهرت کشور به عنوان مرکز اقتصادی آسيای شمال غربی.

S

XS
SM
MD
LG