لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

انفجار يک اتومبيل پارک شده در رياض - 2003-12-30


در عربستان سعودی مقامات دولتی می گويند که در شهر رياض اتومبيلی متوقف در کنار خيابان منفجر شد اما به کسی آسيبی وارد نيامد. هنوز معلوم نيست که آيا اين انفجار در اثر بمب گذاری در اتومبيل بوده است يا خير.

تلويزيون عربستان سعودی به نقل از يک مقام سازمان دفاع غير نظامی اعلام داشت که انفجار در رياض به جراحت افراد و يا آسيب رساندن بر ساختمانها نيانجاميد. وقوع اين انفجار در يکی از محلات مسکونی شهر رياض يک روز پس از آن صورت می گيرد که دولت بريتانيا هشدار داد تروريستها ممکن است در مرحله نهايی انجام حملاتی در عربستان سعودی باشند.

ديپلمات های غربی در عربستان سعودی می گويند ستيزه جويان اسلامی که با القاعده ارتباط دارند ، ممکن است در صدد برآيند ثبات دولت سعودی را با ترور مقامات ارشد امنيتی برهم بزنند.

آنها اين نظر را يک روز پس از آن ابراز می دارند که يک انفجار، اتومبيل يک مقام امنيتی در رياض را منهدم کرد. به گفته ديپلماتها اين مقام، که صدمه ای نديد، يک نظامی بود و با درجه سرگردی در وزارت امنيت خدمت می کرد.

نيويورک تايمز می نويسد در اوائل ماه جاری يک عضو ارشد وزارت امنيت نيز هدف سوء قصدی نافرجام قرار گرفت. نيروهای امنيتی سعودی از زمان بمب گذاری های انتحاری که بيش از ۵۰ تن را کشت، سرگرم سرکوب تند روهای مظنون بوده اند.

در اين ميان، آمريکا نيز به مردم هشدار داده است که ممکن است در عربستان سعودی عملياتی تروريستی به اجرا در آيد.

R

XS
SM
MD
LG