لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۲

خبرگزاری اسپانيا از ٤٠ هزار کشته در زلزله بم خبر داد - 2003-12-29


خبرگزارى رسمی اسپانيا (افه) در تازه ترين گزارش خود، شمار قربانيان زلزله بم در ايران را ٤٠ هزار نفر عنوان کرد.

اين خبرگزارى در گزارشی که از منطقه بم مخابره کرد، نوشت: گرچه وزارت کشور ايران شمار قربانيان زلزله بم را ٢٠ هزار نفر برشمرده، اما گروههاى امداد و نجات ميگويند، با ادامه روند کنونی جستوجو، شمار واقعی افراد کشته شده در اين فاجعه در نهايت به 40 هزار نفر خواهد رسيد.

«افه» در اين زمينه به نقل از فرماندار کرمان گزارش داد: «هرچه که اجساد بيشترى را از زير آوار بيرون ميکشيم، درمييابيم که شمار قربانيان اين حادثه به دو برابر ميزان کنونی خواهد رسيد».

اين خبرگزارى يکی از دلايل افزايش قربانيان اين فاجعه را آن دانست که زلزله هنگامی روى داد که تمامی جمعيت يکصد هزارى نفر شهر بم در خواب بودند.

به گزارش سايت بازتاب و به نقل از خبرگزارى اسپانيا، بر اثر اين زمينلرزه، هيچ بنايی در داخل شهر باقی نمانده و بم به تلی از خاک مبدل شده است.

بر اساس اين گزارش، در حالی که هواى منطقه، بسيار سرد و نامساعد است، هزاران تن از ساکنان اين شهر در دومين شب وقوع فاجعه هنوز بلاتکليف اند و برخی از آنها، به زحمت خود را با يک پتو يا زيرانداز محافظت ميکنند.

«افه» خاطرنشان کرد که در همين حال، گروههاى امداد و مردم ميکوشند تا با استقرار اردوگاه و چادر، جمعيت بيشترى را اسکان دهند.

XS
SM
MD
LG