لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

شارون از دولت اسرائيل خواست ادعای سوريه برای گفتگوهای صلح را بررسی کند - 2003-12-29


آريل شارون، نخست وزير اسرائيل، از اعضای هيئت دولت خود خواسته است ابراز آمادگی جديد سوريه را برای آغاز دوباره گفتگوهای صلح مورد بررسی قرار دهند. آقای شارون روز يکشنبه گفت که دولت او خواهد کوشيد قبل از متعهد شدن در زمينه شرکت در گفتگو های تازه، اين نکته را تشخيص دهد که سوريه تا چه حد در پيشنهاد جديد خود صداقت و صميميت دارد. گفتگوهای قبلی بين اسرائيل و سوريه در سال 2000 ميلادی بدون نتيجه تعطيل شد.

بشير اسد، رئيس جمهوری سوريه، به تازگی در مصاحبه ای با روزنامه نيويورک تايمز گفت که خواستار کمک و ميانجيگری آمريکا برای آغاز دوباره گفتگوهای صلح با اسرائيل است. آريل شارون طی سخنان خود روز يکشنبه گفت که سوريه دلال اصلی قدرت در لبنان است و بايأ پيش از آغاز مذاکرات جديد صلح گروه ستيزه جوی حزب الله را از جنوب لبنان بيرون کند. گفته می شود شارون همچنين خواستار آنست که سوريه موشکهايی را که به سوی اسرائيل هدف گيری شده است برچيند.

در جريان رويدادی ديگر آريل شارون ژنرال «گيورا ايلند» را به رياست هيئتی که قرار است طرح عقب نشينی يک جانبه اسرائيل را از بخش هايی از کرانه غربی رود اردن در صورت شکست تلاش های بين المللی برای استقرار صلح به اجرا گذارد منصوب کرد.

M

XS
SM
MD
LG