لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۱

احتمال فعال شدن باندهای قاچاق زنان در بم - 2003-12-29


با توجه به تخريب ديوارهای زندان بم بر اثر وقوع زلزله اخير در اين شهرستان و فرار زندانيان به بيرون ونيز وجود باندهای بزرگ قاچاقچيان زنان و دختران در مجاورت اين شهر، احتمال بروز فاجعه ای مضاعف بم را تهديد می کند.

يکی از مسئولان انجمن حمايت از آسيب ديدگان اجتماعی که امروز عازم بم بود با اشاره به اين خطر گفت: (( ما قبلا تحقيقی کرده بوديم درباره مساله دزديده شدن دختران در استان کرمان به وسيله باندهای قاچاق. ارزيابی ما اين است که الان که تعداد زيادی از دختران، ساير اعضای خانواده خود را از دست داده اند، طعمه باندهای قاچاق وکه هم اکنون در منطقه فعال شده اند خواهند شد به اين دليل، اولين هدف ما شناسايی و يافتن چند خانه در شهر بم و اطراف آن است که بتوانيم دختران در معرض خطر را در آنجا اسکان دهيم.))

به گزارش سايت زنان ايران وی همچنين گفت: (( متاسفانه اشخاص آبرودار و به خصوص زنان و کودکان نمی توانند جلو کانتينرهايی که کمکهای مردمی را توزيع کنند بروند و در حال حاضر اين کمکها به دست دلالان افتاده و آنها لوازم مورد نياز مردم را که از کانتينرها و کاميونهای کمک رسانی دريافت کرده اند، به مردم می فروشند. اولويت کاری ديگر ما اين است که گروههای شناسايی مستحقين تشکيل دهيم تا توزيع کمکها درست تر انجام شود.))

XS
SM
MD
LG