لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۷

آمريکا هزاران کيلوگرم تدارکات پزشکی ازپايگاه های خوددرکويت به ايران می فرستد - 2003-12-27


جامعه بين المللی با اعزام تيم های نجات، پرسنل پزشکی و تدارکات مورد نياز قربانيان زمين لرزه روز جمعه بم، به کمک مردم ايران شتافته است. روز شنبه ورود تيم های نجات به منطقه همراه با سگ های ردياب و آموزش ديده برای يافتن قربانيان در ميان آوارها، آغاز شد. آمريکا و چندين کشور اروپائی و آسيائی تيم هائی را برای کمک به جستجوی قربانيان می فرستند. تعدادی از اين کشورها برای درمان مجروحين تيم های پزشکی نيز اعزام می کنند.

کاخ سفيد نيز اعلام کرد ارسال هزاران کيلوگرم تدارکات پزشکی را از پايگاه ها نظامی آمريکا در کويت آغاز خواهد کرد. دولت همچنين هياتی مرکب از حود ۲۰۰ ناجی و کارشناسان پزشکی از ويرجينيا، کاليفرنيا و ماساچوست به ايران می فرستد.

بسياری از کشورهای مسلمان نيز به کوشش های انساندوستانه پيوسته اند. پاکستان دو هواپيمای حامل کالاهای رفاهی و تجهيزات و عربستان سعودی سه هواپيمای حامل تدارکات ضروری به ايران فرستاده اند. ترکيه نيز تعدادی کاميون و هواپيما، حامل ناجيان، غذا و دارو گسيل داشته است. حامد کرزی رئيس دولت انتقالی افغانستان ، که کشور او در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ قربانی زمين لرزه های مرگبار شد، گفته است افغان ها به هر طريقی که بتوانند کمک خواهند کرد.

در اين ميان، فدراسيون بين المللی جمعيت های صليب سرخ و هلال احمر برای شتاب بخشيدن به ارسال کمک های رفاهی فوری به ايران، بيش از 12 ميليون دلار در خواست کرده است.

a

XS
SM
MD
LG