لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۹

يورش نيروی انتظامی تهران به محل نمايش رقص های محلی  - 2003-12-26


فرزانه كابلی طراح حركات موزون و رقص های محلی که شب گذشته هنگام اجرای نمايش رقص های محلی ويژه بانوان در تالار وحدت به همراه اعضای گروه و چند تن از مسئولان وزارت ارشاد از سوی مسئولان دادسرای رسيدگی به جرائم منکراتی ( معروف به وزرا) جلب و راهی زندان شده بودند، امروز با وساطت وزير ارشاد موقتا و تا روز شنبه آزاد شدند.مسئولان قضايی پرونده به آنها گفته اند صبح روز شنبه برای پاسخگويی به اتهامات خود در دادسرا حاضر شوند .

به نوشته سايت زنان ايران ، در نمايش "جشنواره آمين" كه با طراحی و كارگردانی فرزانه كابلی از سه شنبه گذشته تنها برای زنان به روی صحنه رفته بود، گروه خانم کابلی به اجرای رقص های محلی و سنتی خراسان ، كهكيلويه و بوير احمد ، سيستان و بلوچستان و كردستان می پرداخت.

اما چهارشنبه عصر، چشنواره آمين با حكم قضايی در نيمه اجرا تعطيل شد و اعضای گروه به همراه جمعی از مسئولان وزارت ارشاد كه در ميان آنها مجيد شريف خدايی ريس مركز هنرهای نمايشی ، علی آيينه ساز حراست كل ارشاد اسلامي، علی مراد خانی رئيس بنياد رودكی ، مسعود شاهي، مسئول حراست تالار وحدت و اعضای گروه از جمله فرزانه كابلی كارگردان ، ژيلا مهرجويی طراح لباس ، گيتی روحانی مجری ، هادی مرزبان و نزديك بيست نفر از دختران گروه رقص به چشم می خوردند، به دادسرا برده شدند. برپايه همين گزارش احمد مسجد جامعی وزير ارشاد نيز به علت صدور مجوز اين نمايش به دادگاه فراخواده شده است.

گفتنی است كه اين نمايش سال گذشته در جشنواره فجر با همراهی گروه رقصنده مرد و زن همزمان اجرا شد اما اجرای اخير ويژه زنان بود.

علاقه مندان جهت تماشای تعدادی از عكس های اين نمايش می توانند به آدرس زير مراجعه كنند:

http://www.iranian.com/Salehi/2003/February/Dance/index.html

XS
SM
MD
LG