لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۹

رئيس جمهوری پاکستان از دومين سوء قصد جان سالم بدر برد - 2003-12-25


پرزيدنت مشرف رئيس جمهوری پاکستان در انفجار امروز پنج شنبه، که دومين سوء قصد عليه جان او در دو هفته اخير است، آسيبی نديد اما دست کم ١٤ رهگذر کشته شدند.

در دومين تلاش نافرجام در مدت ١٠ روز، دو بمب روز پنجشنبه هنگام عبور اتومبيل های حامل مشرف و همراهان او در نزديکی راولپندی منفجر شد.

مقامات پاکستان به صدای آمريکا گفتند دو اتومبيل حامل بمب بسرعت از داخل يک پمپ بنزين بيرون آمدند و يکی از آنها به کاروان برخورد کرد. به اتومبيل حامل ژنرال مشرف آسيب رسيد، اما خود او صدمه ای نديد.

به گفته پليس اين يک انفجار انتحاری بود و در همان جاده ای اتفاق افتاد که در انفجار ١٤ دسامبر در مسير پرزيدنت مشرف، باعث خرابی يک پل شده بود.

اين حمله يک روز پس از آن صورت می گيرد که مشرف با موافقت با کنار رفتن از پست فرمانده کل قوا تا پايان سال ٢٠٠٤ و اکتفا به مقام رياست جمهوری، اختلاف های خود را با مخالفان سياسی اش برطرف ساخت.

پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان چند ساعت پس از آن که از دومين سوء قصد بمب اندازان انتحاری ظرف 11 روز جان بدر برد، قول داد به نبرد با تروريسم ادامه دهد. او می گويد هنوز بسيار زود است که گفت چه کسی مسئول حمله نافرجام روز پنجشنبه بوده است، اما ياد آور می شود که به مخالفان پيکار وی با افراط گرائی مذهبی در پاکستان مظنون است. ژنرال مشرف افزود بمب گذاران دشمنان اسلام هستند. مشرف چند ساعت بعد از حادثه در تلويزيون ظاهر شد و خوب به نظر می رسيد.

a

XS
SM
MD
LG