لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۸

بهبودی آلونزو مورنينگ بعد از عمل پيوند کليه - 2003-12-23


حال عمومی آلونزو مورنينگ ، ستاره پيشين ليگ بسکتبال حرفه ای آمريکا NBA ، پس از آنکه روز جمعه در شهر نيويورک تحت عمل جراحی پيوند کليه قرار گرفت خوب گزارش شده است. وضعيت شخصی که کليه خود را به اين چهره معروف ورزش آمريکا اهدا کرد نيز خوب گزارش شده است، وی يکی از اعضای خانواده آلونزو مورنينگ است.

مدير برنامه های مورنينگ ميگويد که اين بازيکن پيشين از تمامی آرزوهای خوبی که مشتاقان بسکتبال در سرتاسر جهان برای او کرده اند، قدردان است و از تمامی آن افرادی که پيشنهاد اهدای کليه به او را کرده اند درخواست ميکند که اين پيشنهاد را به ساير کسانی که منتظر پيوند کليه هستند بکنند .

آلونزو مورنينگ ۳۳ ساله در ماه گذشته پس از مبارزه با بيماری کليه خود را از صحنه بسکتبال حرفه ای آمريکا بازنشسته کرد. بيماری او در اوايل فصل سال ۲۰۰۰ بسکتبال و پس از فتح مدال طلای المپيک در شهر سيدنی از سوی تيم بسکتبال آمريکا تشخيص داده شد، مورنينگ عضو آن تيم المپيک بود.

مورنينگ ۱۲ سال در اتحاديه ان بی ای توپ بدست گرفت و ۲ بار بهترين بازيکن دفاعی سال در ليگ بسکتبال حرفه ای آمريکا نام گرفت. آلونزو مورنينگ پس از گذران دوره نقاهت از جراحی، بازگشت به زمين بسکتبال را مورد نظر قرار خواهد داد.

XS
SM
MD
LG