لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۰

الن پارسونز پراجکت - 2003-12-23


شروع کار الن پارسون Alan Parson از زمانبی بود که صدابرداری دو آلبوم باشکوه Abbey Road , و The Dark Side of the Moon از گروههای معروف Pink Floyd ، و Beatles کرد. بعدها کارگردان معروفی شد. در سال 1976 الن پارسون و اريک وولفسون Eric Woolfson نوازنده سازهای الکترونيکی، گروه الن پارسون را تشکيل داده و آلبوم ، Tales of Mystery & Imagination (افسانه معما و تصورات) را که آلبومی را مبنی بر داستانهای Alen Poe را عرضه کردند.

و به اين ترتيب ، رسم ساختن آلبوهای موسيقی باا ستفاده از همکاری تسلسلی با گروهها و نوازندگان مختلف دوره ای را بوجود آوردند. بعد از تم البوم نخستين ، اين پروژه شروع به گسترش برای داستان تخيلی علمی در آلبوم ( آدم مصنوعی ) سال 1977که وسيله ساز آن ( نوکليس، توتال ای کليپس و جنسيس از جمله کارهای دسيسه ای حرفه ای الن پارسون بشمار می آيد. اين قبل از اينکه راديوها را سيراب کند فرمول آن کمی ، رقيقتر شد. آهنگ هرم که د ر سال 1978 به مصريان قديم اهداء شده بود و هنوز هم خصوصيات بارز سازهای I ROBOT ( خودکار) در آن نمايانگر است ، بخش اعظمی از شغل پر تحرک الن پارسون را تشکيل می دهد.

پيشرفت بسوی آهنگهای ملايم و تصنيف سازی ، در سال 1980با آهنگ The turn of a friendly Card بود. آلبومی از اين گروه که بسيار سازهای الکترونيکی در آن دخالت داشت و شامل آهنگ روز The games people play و Time و همزمان نقطه اوج اين گروه آهنگ Eye in the Sky که در سال 1982 ، پر فروشترين آلبوم الن پارسون شد. در سال 1984 Ammonia Ave نيز آهنگ داغ روز Don't answer me را به ليست آهنکهای پر فروش افزود.

آهنگ Ventura Culture اين CD بطور يکنواخت ملايم بود. گروه Allen Parson تا سال 1999 آلبومهای مختلفی به بازار عرضه کردند. و اين شرح حال ، مختصری از تاريخچه Allen Parson را بوجود می آورد.

XS
SM
MD
LG