لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۰

آمريکا احتمال  وقوع حملات تروريستی را  جدی اعلام کرد - 2003-12-22


دولت آمريکا هشداراحتمال وقوع حملات تروريستی را بسيار بالا وجدی اعلام کرد و می گويد احتمال وقوع حملات تروريستی در داخل خاک آمريکا پس از عمليات تروريستی 11 سپتامبر 2001 در نيويورک، و واشنگتن دربالا ترين حد خود قرار دارد. بعلاوه، وزارت امور خارجه مبادرت به صدور اعلام وضعيت فوق العاده در مورد وقوع حملات تروريستی در سطح جهانی، برای کليه آمريکاييانی که در خارج از آمريکا به سر می برند، کرده است.

تام ريجTom Ridge، وزير امنيت ملی آمريکا، در يک کنفرانس خبری در واشنگتن گفت، اطلاعات اخير بيانگر آن است که «افراطيون خارجی» در حال برنامه ريزی حملات گسترده ای مانند عمليات 11 سپتامبر و يا شديد تر از آن هستند.

وی افزود عکس العمل آمريکا بر اساس افزايش تعداد واعتبار گزارشات مربوط به حملات تروريستی ونيزامکان استفاده تروريستها از هواپيما به عنوان سلاح است.

در هفته گذشته گزارشاتی مبنی بر اوج گيری خطر حمله در ايام تعطيلات کريسمس در ايالات متحده وجود داشته است. سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا (سيا) می گويد نوار صوتی گروه القاعده، که روز جمعه پخش شد، صحت دارد. گفته می شود دراين نوار معاون اصلی اسامه بن لادن نسبت به وقوع حملات عليه آمريکا و متحدانش در هر نقطه حتی در کشور های خودشان تهديد کرد.

اين پنجمين باری است که احتمال وقوع حملات تروريستی بطور جدی افزايش يافته است. آخرين بار در ماه می گذشته، ايالات متحده به مدت ده روز ميزان خطر را «کد نارنجی» اعلام کرده بود.

M

XS
SM
MD
LG