لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۹

تيم وزنه ‌برداری سايپا قهرمان آسيا شد - 2003-12-20


در پايان آخرين روز از چهارمين دوره‌ مسابقات وزنه ‌برداری قهرمانی باشگاه‌ های آسيا، نمايندگان ايران با ‌٢٠ مدال رنگارنگ به كار خود پايان دادند.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، در ادامه‌ اين رقابت‌ها، در وزن ‌٩٤ كيلوگرم علی بيگلری از تيم سايپا با مجموع ‌٥/٣٦٧ كيلوگرم قهرمان شد. وی در حركت يك ضرب با مهار وزنه‌ ‌١٦٥ كيلوگرمی دوم شد و در حركت دو ضرب با به روی سر بردن وزنه‌ ‌٥/٢٠٢ كيلوگرمی در جايگاه نخست قرار گرفت.
در اين وزن كوروش باقری قهرمان نامدار ايران از تيم سايپا كه در دوران مصدوميت به سر می ‌برد با مجموع ‌٥/٣٥٢ كيلوگرم به مدال نقره دست يافت، وی در حركت يك ضرب با ‌١٦٥ كيلوگرم به مدال طلا دست يافت و در حركت دو ضرب با ركورد ‌٥/١٩٢ كيلوگرم مدال نقره را از آن خود كرد. همچنين علی دهقانيان از تيم دانشگاه آزاد در اين وزن با مجموع ‌٥/٣٣٢ كيلوگرم به مدال برنز دست يافت. وی در حركت دو ضرب نيز با ركورد ‌١٨٠ كيلوگرم مدال برنز را از آن خود كرد. مدال برنز حركت يك ضرب به وزنه ‌بردار چينی رسيد.
در وزن ‌١٠٥ كيلوگرم محسن بيرانوند از تيم سايپا با مجموع ركورد ‌٣٧٥ كيلوگرم به مدال طلا دست يافت، او در حركت يك ضرب با به روی سر بردن وزنه‌ ‌١٧٠ كيلوگرمی در جايگاه نخست و در حركت دو ضرب با مهار وزنه‌ ‌٢٠٥ كيلوگرم در جايگاه دوم قرار گرفت، پس از وی پرويز علی پور از تيم دانشگاه آزاد با ركورد ‌٣٧٠ كيلوگرم به مدال نقره دست يافت وی كه در حركت يك ضرب با به روی سر بردن وزنه‌ ‌٥/١٦٢ كيلوگرمی به مدال برنز دست يافته بود در حركت دو ضرب با ثبت ركورد ‌٥/٢٠٧ كيلوگرم به مدال طلا دست يافت. وزنه ‌بردار چينی در اين دسته با ركورد ‌٣٦٥ كيلوگرم سوم شد.
در وزن ‌١٠٥+ كيلوگرم حسين رضازاده قوی ‌ترين مرد جهان از تيم سايپا در اولين حركت يك ضرب خود وزنه‌ ‌١٨٠ كيلوگرمی را به روی سر برد تا كسب مدال طلای خود را مسجل كند، وی در حركت دو ضرب در اولين حركت خود به مدال طلا دست يافت ولی به خاطر تماشاگران انبوهی كه برای ديدن رقابت حسين رضازاده به سالن مسابقه آمده بودند دومين وزنه‌ انتخابی خود را كه ‌٢٣٠ كيلوگرم بود در حركت دو ضرب به روی سر برد و مورد تشويق تماشاگران قرار گرفت. وی در مجموع با ‌٤١٠ كيلوگرم قهرمان مطلق اين وزن شد. وزنه ‌بردار چينی با ‌٣٧٠ كيلوگرم مدال نقره را از آن خود كرد و وحيد ربيعی از تيم دانشگاه آزاد با ركورد ‌٥/٣٥٧ كيلوگرم به مدال برنز دست يافت. وی در حركت يك ضرب با ‌١٥٥ كيلوگرم سوم شد و در حركت دو ضرب با مجموع ركورد ‌٥/٢٠٢ كيلوگرم به مدال نقره دست يافت.
در پايان اين رقابت‌ها حسين رضازاده بهترين وزنه ‌بردار و امير برخواه مربی تيم وزنه‌برداری سايپا بهترين مربی شناخته شدند.
لازم به ذكر است در چهارمين دوره رقابتهای وزنه برداری باشگاههای آسيا تيم سايپا برای سومين بار قهرمان شد، تيم دانشگاه آزاد ديگر نماينده‌ ايران در جايگاه دوم ايستاد و تيمی از چين سوم شد.

XS
SM
MD
LG