لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

يازده کشور آسيائی از جمله سرکوبگرترين کشورهای جهان  در ارتباط با مسئله آزاديهای مذهبی  معرفی شدند - 2003-12-19


يک گزارش جديد وزارت امور خارجه آمريکا يازده کشور آسيائی را از جمله سرکوبگرترين کشورهای جهان در ارتباط با مسئله آزاديهای مذهبی معرفی می کند.

جان هانفورد ديپلمات ايالات متحده آمريکا در زمينه آزاديهای بين المللی مذهبی کره شمالی را بعنوان کشوری با بدترين کارنامه در ارتباط با اين زمينه معرفی کرد. آقای هانفورد به خبرنگاران گفت که آزاديهای مذهبی در آن کشور استالينيستی وجود خارجی نداشته و گزارشهای مربوط به اعدامها، شکنجه ها و زندانی کردن معتقدان به مذاهب در آن کشور همچنان ادامه دارد. در اين گزارش از برمه و چين بعنوان کشورهای مشابه نام برده شده اند. در گزارش همچنين آمده است که در لائوس و ويتنام نيز بطور مستبدانه سعی می شود از انجام فرائض دينی توسط مذهبيون جلوکيری بعمل آيد.

همچنين در گزارش آمده است که پاکستان با اقليتهای مذهبی و پيروان مذاهبی که مورد تائيد آن دولت قرارنگرفته اند با خصومت برخورد می شود. گزارش وزارت خارجه بنگلادش و هندوستان را متهم می کند که مسائل و مشکلات معتقدان مذهبی را ناديده می گيرند. و برونی اندونزی و مالزی نيز با استفاده از بعضی قوانين نسبت به پيروان دينی تبعيض قائل می شوند.

در گزارش گفته شده که مقامات آمريکائی از مقامات افغانی خواسته اند که در قانون اساس جديد آن کشور ملاحظات و حفاظتهائی مذهبی قائل شوند. آقای هانفورد می گويد در قانون اساسی پيشنهادی آزاديهای مذهبی ناديده گرفته نشده اما بطور کامل هم تضمين نشده است.

XS
SM
MD
LG