لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۰

زين الدين زيدان برای سومين بار به عنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد - 2003-12-16


زين الدين زيدان کاپيتان تيم ملی فرانسه و ستاره تيم فوتبال رئال مادريد اسپانيا برای سومين بار بعنوان مرد سال فوتبال جهان انتخاب شد. ۱۴۲ مربي تيمهای ملی كشورهای مختلف در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال جهان در سال ۲۰۰۳، حضور داشتند.
زين الدين زيدان ۳۱ ساله در حالی موفق به كسب عنوان بهترين فوتباليست جهان در سال ۲۰۰۳ شد كه پيش از اين در سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۰ نيز اين عنوان را به خود اختصاص داده بود.
زيدان با ۲۶۴ امتياز عنوان نخست را از آن خود كرد، پس از او، تيه ری هانری، هموطن زيدان و مهاجم تيم آرسنال با ۱۸۶ امتياز و رونالدو، مهاجم بنام برزيلی تيم رئال مادريد با 142 امتياز به ترتيب در مكانهای دوم و سوم جای گرفتند. پاول ندود از جمهوری چک و هافبک باشگاه يونتوس و روبرتو کارلوس برزيلی و هافبک رئال مادريد نيز بترتيب صاحب مقامهای چهارم و پنجم شدند.

تيم ملی برزيل بار ديگر عنوان بهترين تيم جهان، رئيس فدراسيون فوتبال عراق عنوان بهترين رئيس فدراسيون، تماشاگران طرفدار تيم سلتيک اسکاتلند بعنوان بهترين تماشاگران و تيم بحرين نيز عنوان تيمی که بيشترين پيشرفت را در سال گذشته داشته است، را بدست آوردند.

در رده بندی اين ماه فيفا، تيمهای برزيل با ۸۴۸، فرانسه با ۸۲۷ و اسپانيا با ۷۹۸ امتياز بترتيب مقامهای اول تا سوم را بخود اختصاص دادند. همچنين تيم ملی فوتبال ايران با صعود هفت پله ای با ۶۴۹ امتياز در رده ۲۸ جهان و بعد از کره جنوبی و عربستان در رده سوم آسيا ايستاده است.

XS
SM
MD
LG