لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۴

صدام حسين ايام خود را در لانه های زير زمينی می گذراند - 2003-12-16


صدام حسين پس از سالها زندگی در کاخ های مجلل، پس از خلع از مسند رياست جمهوری بدست نيروهای آمريکايی و پيش از دستگيری، ايام خود را در لانه های زير زمينی تنگ و تاريک و زاغه مانندی که جز اندکی غذای مانده و زباله انباشته چيز ديگری نداشت زندگی می کرد.

سربازان آمريکايی روز دوشنبه به خبرنگاران گفتند از سادگی حفره گلی دو اتاقه و محل آن که در نزديکی تکريت زادگاه صدام حسين واقع بود بسيار متعجب شدند. سربازان در درون حفره محل اقامت و زندگی صدام حسين جز پوشاک مندرس و کثيف که در اطراف پراکنده شده بود و البسه نو که هنوز در داخل بسته بندی های دست نخورده باقی مانده بود و معدودی وسايل نظافت چيز ديگری نيافتند. علاوه بر اين در داخل حفره دانه های برنج و قطعات نان پراکنده بود و بشقابهای ناشسته اينجا و آنجا انباشته شده بود.

در خارج از حفره محل اقامت صدام حسين، کف حياط نيز مملو از زباله، قطعات شکسته فلزی، و غذای فاسد بود. تنها وسيله تجمل در حفره صدام حسين يک شعله چراغ برق و لوله ای برای تهويه هوا بود. راه ورود به داخل حفره نيز بوسيله لايه های ابرمانند و يک در کوچک پوشانده شده بود.

صدام حسين اگر می خواست می توانست از درون حفره خود يکی از کاخ های مجلل و مرمرين خود را که در آن سوی رود دجله بنا شده است مشاهده کند.

M

XS
SM
MD
LG