لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۰

سه مدال طلا برای شناگر هلندی در مسابقات ايرلند - 2003-12-15


روز یکشنبه در روز پایانی رقابت های چهار روزه قهرمانی شنای مسیر کوتاه اروپا در شهر دوبلین در ایرلَند، پیتر وندن هوگن باند تیم شنای آزاد امداد ۲۰۰ متر هلَند را به یک رکورد جهانی هدایت کرد.

هوگن باند که دو بار به قهرمانی بازی های المپیک دست يافته است در فینال رقابت امداد تیمی همراه با یارانش، مارک وینس و یوهان کن خوئیس و گیس دامن، فاصله ۲۰۰ متر مسابقه را در زمان ۱ دقیقه و ۲۲ ثانيه و ۵۵ صدم ثانیه شنا کردند، که این زمان رکورد پیشین مسیر کوتاه را که ۱ دقیقه و ۲۵ ثانيه و ۸۷ صدم ثانیه بود شکستند، آن رکورد را تیم شنای امداد آمريکا در ماه اکتبر سال ۲۰۰۱ بر جای نهاده بود.

پیتر وندن هوگن باند از هلند که در رقابت های دوبلین ۳ مدال طلا کسب کرد روز یکشنبه همچنین یک رکورد اروپایی تازه بر جای نهاد. زمان ۱ دقیقه و ۴۱ ثانيه و ۸۹ صدم ثانیه در شنای آزاد ۲۰۰ متر بود. این ۵۶ صدم ثانیه سریعتر از رکورد قبلی بود که خود او در ماه ژانویه گذشته به آن دست یافته بود.

در مسابقه شنای پشت خانم ها در مسیر ۲۰۰ متر در دوبلین در ایرلَند، آنتیه بوش شولته از آلمان با زمان ۲ دقیقه و ۴ ثانیه و ۲۳ صدم ثانیه یک رکورد جدید اروپایی بر جای گذاشت، که بهتر از زمان سارا پرایس از بریتانیا در ماه اوت ۲۰۰۱ بود. ضمناً در این رقابت در روز یکشنبه پرایس شرکت داشت که چهارم شد. ستانیسلاوا کومارووا از روسیه به مدال نقره رسید و ایرینا آمشه نیکووا از اوکرائین مدال برنز را از آن خود کرد.

XS
SM
MD
LG