لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۷

تيم ملی فوتبال ايران ۱۰ هزار دلار جريمه شد - 2003-12-13


کنفدراسيون فوتبال آسياAFC، تيم ملی فوتبال ايران را براى بازى ۲۱ آبان ۱۲( نوامبر) در ورزشگاه آزادى تهران،۱۰ هزار دلار جريمه و از يک بازى با حضور تماشاچيان محروم کرد.
کميته اجرايی کنفدراسيون آسيا، عصر ديروز (جمعه ) در نشستی پس از گزارش کميته انضباطی و با دفاع خوبی که نماينده ايران از تيم ملی کرد، در مجموع ايران را به دليل رويدادهايی که در بازى با کره شمالی اتفاق افتاد، به ۱۰ هزار دلار جريمه نقدى و يک بازى بدون حضور تماشاچي محروم کرد.
به گزارش خبرگزاری ايرنا، کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا، همچنين تيم کره شمالی را به دليل بی توجهی به مقررات و جدى نگرفتن رقابتهاى اين کنفدراسيون ، هشت هزار دلار جريمه کرد و به مدت يکسال در سال۲۰۰۴ از شرکت در رقابتهاى کنفدراسيون فوتبال آسيا محروم کرد. اين کميته همچنين تيم ايران را به دليل تاخيرى که در بازى قبلی با کره شمالی در پيونگ يانگ داشت ، هشت هزار دلار جريمه کرد.
دکتر "محمد مهدى خبيرى " مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا، در مصاحبه با ايرنا در اين باره گفت : در اين نوع جلسات ابتدا آيين نامه را مطالعه و سپس طبق مفاد آن عمل می کنند و براساس آيين نامه حضور نيافتن به موقع تيم در زمين ، جريمه دارد.

کارشناسان ورزشی پيشتر پيش بينی کرده بودند که تيم ملی ايران از دو تاپنج مسابقه با حضور تماشاچی محروم خواهد شد.
خبيرى گفت : تيم ملی ايران در بازى با کره شمالی خوب درخشيد و کره شمالی نبايد به دليل اين حادثه و بدون هماهنگی با نظر داور زمين را ترک می کرد. وى افزود : در واقع اين جريمه متعلق به تماشاچيان بود نه ورزشکاران ايران .
کميته انضباطی کنفدراسيون فوتبال آسيا بين پنج تا هفت نفر عضو دارد و رئيس آن شيخ "سلمان بن ابراهيم الخليفه " از بحرين و ساير اعضاى آن از کشورهاى سريلانکا، اردن ، ژاپن ، سوريه ، ميانمار و فلسطين هستند. کميته، مسابقه دوشنبه گذشته ايران را سه بر صفر در مقابل کره شمالی پيروز اعلام کرد.
به هنگام برگزارى ديدار دو تيم ايران و کره شمالی از مجموعه رقابتهاى مقدماتی جام ملتهاى آسيا که شامگاه چهارشنبه ۲۱ آبان در ورزشگاه آزادى تهران انجام گرفت، پرتاب مواد محترقه موجب شد تا اين بازى نيمه تمام بماند و تيم کره شمالی زمين بازى را بدون هماهنگی ترک کرد.

XS
SM
MD
LG