لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۶

اعتصاب غذای پناهجويان ايرانی در سوئيس - 2003-12-13


به گزارش خبرگزاری فرانسه از زوريخ ، حدود 50 ايرانی متقاضی پناهندگي، دهم دسامبر با دست زدن به اعتصاب غذای نامحدود در شهر زوريخ، از دولت سوئيس خواستند، با درخواست پناهندگی همه ايرانيان تا زمانی كه رژيم فعلی در ايران سر كار است، موافقت كند.

بنا بر اين گزارش، اعتصاب گران كه در كانتينری در مقابل كليسای «اس.تی ژاكوب» شهر زوريخ تجمع كرده اند، از شورای فدرال دولت سوئيس خواستند، به ايران به عنوان كشوری امن كه بتوان پناهجويان را به آنجا بازگرداند نگاه نكنند. اين پناهجويان ايرانی از حمايت سازمانی فعال در زمينه دفاع از حقوق بشر موسوم به اوژانوف برخوردارند.

به گفته سخنگوی اداره فدرال پناهجويان سوئيس، پذيرش عمومی درخواست پناهندگی تمامی ايرانيان امكانپذير نيست. وی افزود: (( ما با توجه به شرايط درباره درخواست پناهندگي، تصميم ميگيريم و در صورتی كه اخراج پناهجويان مشكلساز شود، با درخواست پناهندگی آنها موافقت خواهيم كرد، هرچند كه در صورت تحقق نيافتن اين امر، آنها ميتوانند به طور موقت در سوئيس بمانند.))

به نوشته بازتاب و به نقل از فرانس پرس ، شمار ايرانيان مقيم سوئيس كه منتظر موافقت نهايی دولت اين كشور با درخواست پناهندگی آنها هستند، تا اواخر ماه نوامبر گذشته 1221 نفر بود؛ از اين تعداد، 169 نفر دارای اجازه اقامت موقت در سوئيس هستند. اين در حالی است كه موضوع اخراج 310 نفر از پناهجويان ايرانی به حالت تعليق درآمده است

XS
SM
MD
LG